Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.

Seniorzy Orlika odnieśli kolejne cenne zwycięstwo w meczu z Białą Gwiazdą Krasice na wyjeździe 7:2.

Kto nie był na boisku w Krasicach i nie widział boiska, nie jest wstanie ocenić jak cenne zwycięstwo odniosła nasza seniorska drużyna w meczu z Białą Gwiazdą. Granie na takim boisku to niezła szkoła przeżycia. Dlatego strzelenie gospodarzom siedmiu bramek to duży wyczyn. Orlik zaczął z wysokiego C, bo już w 20' po ładnym technicznym strzale z rzutu wolnego Jelonek pokonał bramkarza Gwiazdy. Gospodarze mający jeszcze siły w pierwszej połowie próbowali nawiązać walkę, lecz ich gra ograniczała się do dalekich wykopów do przodu. W 32' po jednym z rzutów rożnych gospodarze zdobyli gola na 1:1. Orlik atakował, miał sporo okazji Nowiszewski, Majczyna, Szymczyk, Jelonek, lecz bramka nie padała. Za to w 44' po jednym rzutów wolnych Krasice zdobyły bramkę na 2:1. Przerwa w grze w naszej ekipie przebiegła na mobilizacji w osiągnięciu celu, czyli wywalczenia trzech punktów. Orlik od początku drugiej połowy przejął inicjatywę, która z każdą upływającą minuta stawała się co raz większa. Już w 47' Orlik remisował 2:2 po ładnym precyzyjnym strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Jelonka. Ataki na bramkę zespołu Krasic były co raz częstsze i co raz groźniejsze. Świetną partię rozgrywali nasi środkowi Klusek i Jelonek. W 57' Majczyna wyprowadził nas na prowadzenie 3:2. W ataku dzielnie walczyli Szymczyk i Majczyna, który jak się później okazało rozstrzelał przy współudziale kolegów z całego zespołu drużynę z Krasic. Kolejne bramki zdobył w 62', 67', 85' i 87' meczu. Z każdą minutą zawodnicy z Krasic widząc swoją słabość i niemoc, zaczęli co raz bardziej uciekać się do fauli i tylko sędziemu prowadzącemu mecz, mogą zawdzięczać iż mecz kończyli w komplecie, w szczególności bramkarz, który przepuszczając tyle goli nie wytrzymał emocjonalnie. Dobrze spisywała się linia obrony Orlika i bramkarz, pomimo ciężkich warunków - Drzewiecki , Śledziona, Lamik, Pasieka i Janta. Seniorzy Orlika odnieśli najwyższe zwycięstwo na tym boisku w tym sezonie przez drużyny przyjezdne i zdobyli jak bardzo cenne trzy punkty. Po meczu emocje w obu drużynach opadły.

Biała Gwiazda Krasice - Orlik Blachownia   2:7  (2:1)

0:1 - 20' Jelonek