Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.

Trampkarze Orlika Blachownia rocznik 2004/2005 mają już za sobą pięć kolejek ligowych. Z końcem czerwca drużynę przejął trener Kamil Nowiszewski. Do zespołu dołączyło dwóch zawodników Sportowej Częstochowy Tomasz Gucik i Maciej Tatarowicz. Kiedy wydawało się iż kadrowo drużyna będzie wyglądała o wiele lepiej niż w końcówce ubiegłego sezonu, kontuzje lub inne urazy ponownie uszczuplały z każdym meczem naszą drużynę. Stąd wyniki osiągane przez zespół nie są na miarę oczekiwań i poziom który by chciano utrzymywać w klubie. Niestety na pewne rzeczy się nic nie poradzi i trezba cierpliwie czekać na powrót kontuzjowanych zawodników: Barzak, Ordon, Szałaj.

Swój pierwszy mecz ligowy trampkarze rozegrali w Kłobucku gdzie zmierzyli się z jednym z faworytów rozgrywek Zniczem. Pomimo dobrej i ambitnej gry Orlik przegrał a rywal pokazał swoją wyższość i wygrał 7:0 prowadząc do przerwy 3:0. Po tym meczu straciliśmy na jakiś czas Barzaka Dawida.

Znicz Kłobuck - Orlik Blachownia  7:0 (3:0)

7:0 - 70'

Barzak Dawid, Dębski Oskar, Fronczak Przemysław, Gucik Tomasz, Jelonek Marcel, Lankamer Marcel, Maszewski Jakub, Ordon Cyprian, Sawicki Bartosz, Szałaj Daniel, Tatarowicz Maciej, Chudaszek Klaudia, Siwczyński Bartłomiej, Wolski Oskar.

Trener: Nowiszewski Kamil

Na kolejny pojedynek nasz zespół udał się na ciężki teren do Myszkowa, gdzie zmierzył się z MOSiR-em. Po dobrym meczu i dwóch bramkach Jelonka oraz Fronczaka zdobyliśmy trzy punkty. Dla naszych trampkarzy była to pierwsza wygrana na tym terenie od bardzo dawna. Po tym spotkaniu kolejny zawodnik Ordon Cyprian wypadł z gry.

MOSiR Myszków - Orlik Blachownia  0:2 (0:2)

0:1 - 30' Jelonek

0:2 - 33' Fronczak

Wolski Oskar, Dębski Oskar, Fronczak Przemysław, Lankamer Marcel, Lisek Kacper, Maszewski Jakub, Ordon Cyprian, Sawicki Bartosz, Szałaj Daniel, Tatarowicz Maciej, Chudaszek Klaudia, Jelonek Marcel

W spotkaniu w Blachowni w trzeciej kolejce Orlik podejmował odwiecznego rywala Ajaks Częstochowa. Po pierwszej połowie trampkarze prowadzili już 3:1 i mieli jeszcze kilka okazji aby podwyższyć wynik. To samo przyniósł początek drugiej połowy. KIedy jednak nasi zawodnicy razili skutecznością nawet w pojedynkach jeden na jeden z bramkarzem gości, zespół Ajaksu zaczął trafiać i końcowy wynik meczu 4:4. Wielki żal na stracone dwa punkty ponieważ ten mecz powinien byż naszą wygraną

Orlik Blachownia - Ajaks Częstochowa  4:4  (3:1)

4:4 - 64'

Wolski Oskar, Dębski Oskar, Fronczak Przemysław, Lankamer Marcel, Lisek Kacper, Maszewski Jakub, Siwczyński Bartłomiej, Sawicki Bartosz, Szałaj Daniel, Tatarowicz Maciej, Jelonek Marcel, Gucik Tomasz

Czwarta kolejka to wyjazdowy mecz do Lublińca gdzie miejscowa Akademia Sportowa podjęła nas na nowoczesnej sztucznej trawie i zmodernizowanym obiekcie Stadionu Miejskiego. Gra była bardzo wyrównana. Za sprawą Fronczaka, Sawickiego czy Liska Orlik mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Drużyna ASa po strzelonym golu ostatecznie wygrała skromnie 1:0 a naszej drużynie po meczu pozostał niedosyt. Zdobycie punktów było jak najbardziej w zasięgu ręki.

Akademia Sportowa Lubliniec - Orlik Blachownia  1:0 (0:0)

Gucik Tomasz, Maszewski Jakub, Szałaj Daniel, Trzciński Daniel, Dębski Oskar, Lankamer Marcel, Jelonek Marcel, Fronczak Przemysłąw, Sawicki Bartosz, Lisek Kacper, Siwczyński Bartłomiej, Wolski Oskar

Mecz ze Skrą był dobrym pojedynkiem. Orlik do przerwy prowadził już 2:0 a okazji na podwyższenie wyniku miał jeszcze parę.W drugiej połowie też mieliśmy przynamniej trzy okazje po których powinniśmy zdobyć gole.  Na tle rywala przez cały mecz prezentował się lepiej. W końcówce goście złapali drugi oddech a nas złapała zadyszka, gdyż od 10' meczu po urazie Liska graliśmy do końca bez zmiany zawodników. Skra zdobyła trzy gole i wygrała ostatecznie 3:2. Złamania palca u nogi nabawił się Szałaj i jest kolejnym zawodnikiem którego już raczej w tej rundzie nie zobaczymy na boisku.

Orlik Blachownia - Skra Częstochowa  2:3 (2:0)

1:0 - 23' Sawicki

2:0 - 25' Fronczak