Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.
W dniu 2grudnia 2018 roku na hali sportowej w Blachowni został rozegrany ostatni szósty turniej z X Cyklu Ogólnopolskich Turniejów Piłki Nożnej Halowej ,,Blachownia Cup 2018".
Tym razem Cykl zmagań turniejowych zamykali zawodnicy z rocznika 2006/2007. W sumie oglądaliśmy występ 87 zawodników z ośmiu zespołów: Orlik Blachownia, Sportowa Częstochowa, Victoria Częstochowa, APN Knurów, Olimpia Huta Stara, Lelovia Lelów, Unia Strzybnica oraz UKS Ruch Radzionków.
Mecze były bardzo wyrównane i stały na dobrym poziomie, sporo bramek padało w ostatnich sekundach meczy co świadczy o dużej woli walki u zawodników. Na zakończenie turnieju organizatorzy wręczyli zespołom puchary i dyplomy a na zwycięzców czekały też medale.
Pierwsze miejsce zajął zespół APN Knurów, na drugim uplasowała się Lelovia Lelów a na trzecim Orlik Blachownia.
W spotkaniach grupowych Orlik wygrał z Ruchem Radzionków 4:3 i z Unią Strzybnica 3:0 oraz przegrał z Lelovią Lelów 2:3. Z drugiej pozycji uzyskał awans do grupy złotej gdzie rywalizowały zespoły o zwycięstwo w całym turnieju. W pierwszym meczu wygrał z Victorią Częstochowa 1:0 a w drugim przegrał z APN Knurów 2:4. Na koniec turnieju nasz zespół cieszył się z zajęcia trzeciego miejsca.
Patronat medialny nad Turniejem sprawował portal sportowy - cz-pilka.pl oraz astar.czest.pl
Zarząd Klubu serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za sportowy doping i pyszne ciasta do kawiarenki klubowej, wszystkim osobom które przyczyniły się do organizacji tego turnieju.
Dziękujemy!!!
Skład Orlika:
Staśkiewicz Maciej, Zięba Maciej, Kabała Filip, Żakowski Daniel, Skupień Oliwier, Borowiecki Jakub, Przeździecki Filip, Ratajczak Damian, Leśniak Dominik, Trzciński Daniel
Trener: Majczyna Przemysław
Wyniki turnieju:
Gr. A
1. Sportowa Częstochowa
2. Victoria Częstochowa
3. APN Knurów
4. Olimpia Huta Stara
Sportowa-Victoria 1:2
APN-Olimpia 3:2
Victoria-APN 1:0
Olimpia-Sportowa 2:1
Sportowa-APN 1:4
Olipmia-Victoria 3:4
Tabelka:
1.Victoria 9pkt 7:4
2.APN 6pkt 7:4
3.Olimpia 6pkt 7:8
4.Sportowa 0pkt 3:8
Gr. B
1. Lelovia Lelów
2. Orlik Blachownia
3. Unia Strzybnica
4. UKS Ruch Radzionków
Lelovia-Unia 5:2
Ruch-Orlik 3:4
Lelovia-Orlik 3:2
Unia-Ruch 4:4
Orlk-Unia 3:0
Ruch-VLelovia 3:0
Tabelka:
1.Lelów 6pkt 8:7
2.Orlik 6pkt 9:6
3.Ruch 4pkt 10:8
4.Unia 1pkt 6:12
Grupa srebrna:
Olimpia-Unia 2:4
Sportowa-Ruch 4:3
Olimpia-Ruch 1:4
Sportowa- Unia 2:2
Mecze z grupy:
Olimpia-Sportowa 2:1
Ruch-Unia 4:4
Tabelka:
1.Unia 5pkt 10:8
2.Sportowa 4pkt 7:7
3.Ruch 4pkt 11:9
4.Olimpia 3pkt 5:9
Grupa złota:
Victoria-Orlik 0:1
APN-Lelovia 2:1
Victoria-Lelovia 1:3
APN-Orlik 4:2
Mecze z grupy:
Victoria-APN 1:0
Lelovia-Orlik 3:2
Tabelka:
1.APN 6pkt 6:4
2.Lelovia 6pkt 7:5
3.Orlik 3pkt 5:7
4.Victoria 3pkt 2:4
Klasyfikacja końcowa:
1.APN Knurów
2.Lelovia Lelów
3.Orlik Blachownia
4.Victoria Częstochowa
5.Unia Strzybnica
6.Sportowa Częstochowa
7.UKS Ruch Radzionków
8.Olimpia Huta Stara