Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.


Na dwa ostatnie turnieje w tym roku wybrali się nasi Orlicy rocznik 2010 do Olsztyna oraz Poczesnej. Trener Lankamer dysponując bardzo szeroką grupą zawodników i zawodniczek w tym roczniku, podzielił zespół na dwie drużyny. Można tylko żałować, iż niektórych w przeddzień wyjazdu zatrzymały w domach choroby i nie mogliśmy wystąpić w pełnych składach.

Zdecydowanie lepiej jak i pod względem gry oraz zajętego miejsca, zaprezentowała się drużyna w Olsztynie, która ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu a na pochwałę za grę zasługują wszyscy.

Na turnieju w Poczesnej drużyna po jedynym remisie ale przegranych karnych, zajęła ostatnie ósme miejsce. Wyróżniającymi zawodnikami byli Bartosz Kusiński oraz Filip Lach.

 

Organizatorem turnieju w Olsztynie był klub UKS Jurajskie Wilki Częstochowa.

Zespoły rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu Orlik przegrał 3:0 ze Stadionem Śląskim Chorzów, który jak się póĹşniej okazało był po za konkurencjom dla wszystkich drużyn i przerastał pozostałe przynajmniej o jedną klasę. Nasza drużyna miała ciężką przeprawę ale doświadczenia w grze z takimi zespołami w przyszłości na pewno zaprocentują. W drugim spotkaniu pokonaliśmy UKS Łask 2:0, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. W kolejnym,  po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu przegraliśmy jedną bramką 1:0 ze Stradomiem Częstochowa. Przy lepszej skuteczności to Orlik cieszył by się ze zwycięstwa gdyż sytuacji bramkowych miał zdecydowanie więcej. W dwóch ostatnich meczach zwycięsko wychodziliśmy w rywalizacji z zespołami Jurajskich Wilków Częstochowa I i II  - 4:0 oraz 1:0.

 

Osiągnięte wyniki pozwoliły na zajęcie trzeciego miejsca. Turniej wygrał Stadion Śląski Chorzów a drugie Stradom Częstochowa.

 

Skład Orlika:

Pawlikowski Paweł, Kmieć Bartosz, Pawlak Oskar, Szostak Adam, Sowa MIkołaj, Haładaj Szymon, Bugaj Nicola

Trener: Pawlak Damian

 

 

Orlik Blachownia - Stadion Śląski Chorzów  0:3

Orlik Blachownia - UKS Łask  2:0

Orlik Blachownia - Stradom Częstochowa  0:1

Orlik Blachownia - Jurajskie Wilki Częstochowa I  4:0

Orlik Blachownia - Jurajskie Wilki Częstochowa I  1:0

 

 

Turniej w Poczesnej organizował klub Olimpia Huta Stara. W turnieju brało udział osiem zespołów.

W pierwszym meczu przegraliśmy 0:7 z Sokołem Wręczyca, gdzie długi okres gry byliśmy równorzędnym przeciwnikiem. Stracone bramki najczęściej wynikały z błędów indywidualnych zawodników niż ze słabej gry. To samo było w kolejnych meczach. W drugim przegraliśmy 2:3 z Olimpią Huta Stara II. Gospodarze wykorzystali wszystko co mieli a nasz zespół marnował kolejne sytuacje bramkowe. W trzecim ponownie błędy indywidualne i porażka 1:5 z Unią Rędziny.

Mecz o siódme miejsce był najlepszym w wykonaniu naszego zespołu i chyba najlepszym w całym turnieju. Orlik wraz ze Zniczem Kłobuck, dostarczył licznie zgromadzonej widowni sporo emocji. Lepiej w mecz weszli nasi zawodnicy i prowadzili długo 1:0. Znicz po pewnym czasie gry wyrównał a póĹşniej wyszedł na prowadzenie 2:1. Orlik usilnie starał się o zdobycie bramki i ta sztuka udała się w ostatniej minucie spotkania. O przegranej i zajęciu ostatecznie ósmego miejsca zadecydowała przegrana w rzutach karnych 0:2. 

Naszym podopiecznym nie można odmówić ambitnej postawy i zaangażowania. Brakowało jednak doświadczenia gdyż dla wielu zawodników był to dopiero jeden z pierwszych turniejów. Był to jednak bardzo dobry ,,poligon,, na którym mieli okazję zdobycia doświadczenia.  

 

Skład Orlika:

Hepner Igor (09), Lach Filip, Kusiński Bartosz, Bartyzel Patrycja, Ryś Maciej, GóĹşdzik Kacper, Ziętal Adam, Kołaczyk Igor

Trener: Lankamer Piotr

 

 

Orlik Blachownia - Sokół Wręczyca  0:7

Orlik Blachownia - Olimpia Huta Stara  2:3

Orlik Blachownia - Unia Rędziny  1:5

Orlik Blachownia - Znicz Kłobuck  2:2  k.0:2