Archiwum !

Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.

W sobotę 16 czerwca na stadionie miejskim w Blachowni został rozegrany XII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej ,,Orlik Cup2018” dla rocznika 2008, którego organizatorem był UKS Orlik Blachownia, przy współpracy z OSiR Blachownia oraz wsparciu Burmistrza i Urzędu Miejskiego w Blachowni i Starostwa Powiatowego w Częstochowie.

Na trzech boiskach rywalizowało 11 drużyn (116 zawodników i zawodniczek).  Zostało rozegranych aż 48 spotkań. Najlepszą drużyną okazał się zespół ESBANK RAP Radomsko, drugie miejsce zajęła FCBEscola Varsovia a trzecie miejsce Widzew Łódź. Trenerzy zespołów uczestniczących w turnieju wybrali najlepszego zawodnika – Dario Cortes (FCBEscola Varsovia), najlepszego bramkarza – Piotr Olczyk (ESBANK RAP Radomsko) a  najlepszymi strzelcami zostali z 11 trafieniami – Maciej Kłodos (ESBANK RAP Radomsko) oraz Franciszek Czarkowski (FCBEscola Varsovia)

Drużyna Orlika Blachownia była bardzo gościnna i uplasowała się na dziesiątym miejscu jednak patrząc na poziom uczestników turnieju ważniejsza była możliwość zmierzenia się z takim rywalem i  nauki. Pomimo ambitnej gry Orlik wygrał tylko jeden mecz. Nasi zawodnicy przekonali się iż dalej musza ciężko pracować aby równorzędnie rywalizować z takimi zespołami choć pojedyncze przebłyski dobrej gry u naszych zawodników były widoczne.

Orlik Blachownia :

Pawlikowski Jacek, Bochenek Kamil, Kobiela Bartosz, Toll Dawid, Walaszczyk Alex, Kasprzyk Maciej, Kasprzyk Dominika, Jaworska Julia, Seta Wojciech, Gaza Filip, Krysiak Filip, Zioło Filip, Maszewski Bartosz

Trener: Nowiszewski Kamil

Na koniec turnieju dla zespołów oraz wszystkich zawodników przygotowano puchary, medale oraz nagrody indywidualne.

Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim, którzy brali udział oraz  wsparli zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest niewątpliwie Turniej ,,Orlik Cup”:  Władzom miasta Blachownia (fundator nagród oraz wsparcie finansowe), Starostwu  Powiatowemu w Częstochowie (fundator nagród), Firmie ,,Kmicic” – Pan Grzegorz Kożuch (która zapewniła wyśmienity catering), Firmie ,,Aleksandria” – Pan Dariusz Moczarski oraz Pan Ryszard Jeziorski (która corocznie wspiera turniej przeznaczając swoje wyroby wędliniarskie), Prezesowi i Pracownikom OSiR Blachownia, Zabezpieczeniu Medycznemu z Częstochowy, Sędziom prowadzącym zawody – Glin Krzysztof, Lipnicki Jakub oraz Jura Ireneusz, Firmie nagłośnieniowej i imprezowej – Gzieło Paweł i Śledziona Paweł, Sołtysowi Sołectwa Stara Gorzelnia – Pan Ściubidło Krzysztof, Dyrekcji i Obsłudze Gimnazjum w Blachowni, Projektantowi i Drukarni – Pan Popenda Paweł i Bernad Popenda, Zawodnikom drużyny seniorów i trampkarzy Orlika Blachownia, wszystkim rodzicom przygotowującym smakowite wypieki oraz osobom, które nie zostały wymienione a były zaangażowane w obsługę i w organizację turnieju.

6.Herkules        0          2:14

Do dalszej fazy rozgrywek zostały zaliczone wyniki spotkań pomiędzy drużynami z jednej grupy.