Archiwum zawiera wszystkie artykuły do dnia 31.12.2018 roku.
W sobotę 16 czerwca na stadionie miejskim w Blachowni został rozegrany XII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej ,,Orlik Cup2018” dla rocznika 2008, którego organizatorem był UKS Orlik Blachownia, przy współpracy z OSiR Blachownia oraz wsparciu Burmistrza i Urzędu Miejskiego w Blachowni i Starostwa Powiatowego w Częstochowie.
Na trzech boiskach rywalizowało 11 drużyn (116 zawodników i zawodniczek). Zostało rozegranych aż 48 spotkań. Najlepszą drużyną okazał się zespół ESBANK RAP Radomsko, drugie miejsce zajęła FCBEscola Varsovia a trzecie miejsce Widzew Łódź. Trenerzy zespołów uczestniczących w turnieju wybrali najlepszego zawodnika – Dario Cortes (FCBEscola Varsovia), najlepszego bramkarza – Piotr Olczyk (ESBANK RAP Radomsko) a najlepszymi strzelcami zostali z 11 trafieniami – Maciej Kłodos (ESBANK RAP Radomsko) oraz Franciszek Czarkowski (FCBEscola Varsovia)
Drużyna Orlika Blachownia była bardzo gościnna i uplasowała się na dziesiątym miejscu jednak patrząc na poziom uczestników turnieju ważniejsza była możliwość zmierzenia się z takim rywalem i nauki. Pomimo ambitnej gry Orlik wygrał tylko jeden mecz. Nasi zawodnicy przekonali się iż dalej musza ciężko pracować aby równorzędnie rywalizować z takimi zespołami choć pojedyncze przebłyski dobrej gry u naszych zawodników były widoczne.
Orlik Blachownia :
Pawlikowski Jacek, Bochenek Kamil, Kobiela Bartosz, Toll Dawid, Walaszczyk Alex, Kasprzyk Maciej, Kasprzyk Dominika, Jaworska Julia, Seta Wojciech, Gaza Filip, Krysiak Filip, Zioło Filip, Maszewski Bartosz
Trener: Nowiszewski Kamil
Na koniec turnieju dla zespołów oraz wszystkich zawodników przygotowano puchary, medale oraz nagrody indywidualne.
Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim, którzy brali udział oraz wsparli zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest niewątpliwie Turniej ,,Orlik Cup”: Władzom miasta Blachownia (fundator nagród oraz wsparcie finansowe), Starostwu Powiatowemu w Częstochowie (fundator nagród), Firmie ,,Kmicic” – Pan Grzegorz Kożuch (która zapewniła wyśmienity catering), Firmie ,,Aleksandria” – Pan Dariusz Moczarski oraz Pan Ryszard Jeziorski (która corocznie wspiera turniej przeznaczając swoje wyroby wędliniarskie), Prezesowi i Pracownikom OSiR Blachownia, Zabezpieczeniu Medycznemu z Częstochowy, Sędziom prowadzącym zawody – Glin Krzysztof, Lipnicki Jakub oraz Jura Ireneusz, Firmie nagłośnieniowej i imprezowej – Gzieło Paweł i Śledziona Paweł, Sołtysowi Sołectwa Stara Gorzelnia – Pan Ściubidło Krzysztof, Dyrekcji i Obsłudze Gimnazjum w Blachowni, Projektantowi i Drukarni – Pan Popenda Paweł i Bernad Popenda, Zawodnikom drużyny seniorów i trampkarzy Orlika Blachownia, wszystkim rodzicom przygotowującym smakowite wypieki oraz osobom, które nie zostały wymienione a były zaangażowane w obsługę i w organizację turnieju.
Wyniki Turnieju:
ROZGRYWKI GRUPOWE
Gr. I
1. Orlik Blachownia
2. Striker Dąbrowa-Mechnice
3. Widzew Łódź
4. Escola Varsovia
5. Promotor Zabrze
6. Szóstka Radomsko
Orlik - Szóstka 0:3
Striker - Promotor 3:0vo
Widzew - Escola 0:2
Orlik - Striker 0:4
Widzew - Szóstka 4:2
Escola - Promotor 3:0vo
Orlik - Widzew 0:5
Escola - Striker 5:0
Promotor - Szóstka 0:3vo
Orlik - Escola 0:7
Promotor - Widzew 0:3vo
Szóstka - Striker 5:0
Orlik - Promotor 3:0vo
Szóstka - Escola 1:0
Striker - Widzew 0:6
Tabela:
1.Escola 12 17:1
2.Widzew 12 18:4
3.Szóstka 12 14:4
4.Striker 9 7:16
5.Orlik 3 3:19
6.Promotor 0 0:15
Gr. II
1. Dolcan Ząbki
2. GKS GieKSa Katowice
3. Stradom Częstochowa
4. Herkules Kochanowice
5. Lechia Tomaszów Mazowiecki
6. ESBAN RAP Radomsko
Dolcan - RAP 1:3
GKS – Lechia 2:6
Stradom - Herkules 2:1
Dolcan - GKS 5:0
Stradom - RAP 0:3
Herkules – Lechia 0:6
Dolcan - Stradom 4:1
Herkules - GKS 0:1
Lechia - RAP 1:6
Dolcan - Herkules 2:1
Lechia - Stradom 2:0
RAP - GKS 6:0
Dolcan - Lechia 1:3
RAP - Herkules 3:0
GKS - Stradom 1:3
Tabela:
1.RAP 15 21:2
2.Lechia 12 18:9
3.Dolcan 9 13:8
4.Stradom 6 6:11
5.GKS 3 4:20
6.Herkules 0 2:14
Do dalszej fazy rozgrywek zostały zaliczone wyniki spotkań pomiędzy drużynami z jednej grupy.
Grupa Srebrna miejsca 7-12:
Striker-Herkuels 1:0
Orlik-GKS 0:4
Promotor-Stradom 0:3vo
Striker-GKS 3:3
Orlik-Stradom 1:5
Promotor-Herkules 0:3vo
Striker-Stradom 1:1
Orlik-Herkules 3:1
Promotor-GKS 0:3vo
Tabela:
1.Stradom 13 14:4
2.Striker 11 12:4
3.GKS 10 12:6
4.Orlik 6 7:14
5.Herkules 3 5:7
6.Promotor 0 0:15
Grupa Złota miejsca 1-6:
Escola-Dolcan 3:0
Widzew-Lechia 2:1
Szóstka-RAP 0:4
Escola-Lechia 5:2
Widzew-RAP 1:3
Szóstka-Dolcan 0:3
Escola-RAP 0:0
Widzew-Dolcan 4:1
Szóśtka-Lechia 2:4
Tabela:
1.RAP 13 16:3
2.Escola 10 10:3
3.Widzew 9 11:9
4.Lechia 6 11:16
5.Dolcan 3 6:13
6.Szóstka 3 5:16
Klasyfikacja końcowa:
1.ESBANK RAP Radomsko
2.FCBEscola Varsovia
3.Widzew Łodź
4.Lechia Tomaszów Mazowiecki
5.Dolcan Ząbki
6.Szóstka Radomsko
7.Stradom Częstochowa
8.Striker Dąbrowa-Mechnice
9.GKS GieKSa Katowice
10.Orlik Blachownia
11.Herkules Kochanowice
12.Promotor Zabrze