Cenna wygrana seniorów z Płomieniem

Orlik w walce o utrzymanie w A klasie nie składa broni i mimo problemów kadrowych spowodowanych chorobami i wyjazdami zawodników zdobywa ważne 3 punkty z sąsiadem w ligowej tabeli Płomieniem Częstochowa. W początkowej fazie meczu goście próbowali ,,wybadać,, taktykę Płomienia, zagęszczając środek pola i czekając na swoje okazje na kontry. Nasz przeciwnik w większości grał długie piłki pomijając drugą linię a nasi obrońcy skutecznie odcinali te podania. Orlik chciał grać bardziej kombinacyjnie, utrzymując się dłużej przy piłce ale miękkie i nie równe boisko nie ułatwiało nam gry. Z minuty na minutę widoczna była przewaga Blachowni, która stworzyła kilka sytuacji pod bramą Płomienia. Co nie wychodziło z gry, udało się po stałym fragmencie , rzut wolny na 30 metrze , doskonała wrzutka Nowiszewskiego na długi słupek i Błaszczyk zdobywa bramkę głową. Gospodarze chcieli szybko odrobić straty ale młoda obrona Orlika grała bardzo skutecznie. Tuż przed przerwą nasza drużyna ma kolejny rzut wolny, tym razem na ok 16 m z lewej strony pola karnego. Do piłki podchodzi Pawlak uderzając technicznie umieszcza piłkę pod poprzeczką i mamy 2-0. Po przerwie częstochowianie rzucili się do odrabiania strat ale goście kontrolowali grę, nie pozwalając na zbyt wiele i sami próbując kontrować i gdyby nie błędy techniczne i trudne boisko można było ustrzelić jeszcze kilka goli a udało się tylko jedną po akcji Szymański - Nowak, ten drugi ustalił wynik meczu na 3-0. Widać było w grze Orlika determinację, chęć uzyskania kolejnego zwycięstwa. Chłopaki poczuli że utrzymanie to nie fikcja a realna rzecz i za tydzień w meczu z Libidzą na pewno nie odpuszczą.

Płomień Częstochowa - Orlik Blachownia 0:3 (0:2)

0:1 - 33' Błaszczyk ( as. Nowiszewski )

0:2 - 44' Pawlak

0:3 - 76' Nowak ( as. Szymański )

Skład Orlika: Aleschenko , Musiałczyk, Pawlak, Nowiszewski , Boroń, Lamik, Błaszczyk, Nowak , Koszownik , Szymański , Glin

Trener: Kożuch Rafał