Czwórmecz Orlika w Sosnowcu

Podopieczni Piotra Lankamera udali się do Sosnowca, gdzie na sztucznym boisku pod balonem rozegrali trzy towarzyskie spotkania ze Skrą Częstochowa, AP 21 Chrzanów oraz MUKP Dąbrowa Górnicza.
Mecze stały na bardzo dobrym poziomie a nasza drużyna na tle rywali zaprezentowała się pod względem gry bardzo dobrze co bardzo cieszy. Za taką grą poszły także wyniki. Orlik w każdym meczu pokazał charakter, wolę walki oraz juz spore umiejętności.
Najbardziej zacięty był pojedynek z AP 21 Chrzanów zakończony remisem 4:4. Przy początkowym prowadzeniu Orlika zawodnicy z Chrzanowa wyszli później na prowadzenie i długie je utrzymywali. Orlik grał do końca i zdobył bramkę dającą remis.
W spotkaniu ze Skrą i szybkiej stracie bramki , Orlik szybko przejął inicjatywę jak i na boisku tak i pod względem zdobywanych goli. Sukcesywnie powiększał przewagę i zasłużenie wygrał. Bramkarz Skry miał sporo pracy gdyż nasi zawodnicy oddali sporą ilość strzałów. Orlik wygrał 7:3.
W trzecim pojedynku z MUKP długo toczyła się bardzo wyrównana walka, dopiero po zmianach w naszym zespole worek z bramkami rozwiązał się. Zaostrzyła się także gra na boisku co przy grze w takim roczniku jest na pewno nie potrzebna. Orlicy nie wystraszyli się takiej gry, zagrali także twardo co zaowocowało strzeleniem pięciu bramek i wygraną 5:2.

W każdym meczu trener Lankamer dał pograć wszystkim zawodnikom i zdobywanie doświadczenia. W zależności od zawodników jacy przebywali na boisku oraz od rywala nasza gra wyglądała różnie. Ogólnie należy pochwalić zespół za grę oraz realizację założeń taktycznych. Było dużo rzeczy na plus ale pojawiły się także elementy nad którymi należy pracować dalej na zajęciach.
Mecze dały sporo materiału dla trenera. Gra z zespołami ze Śląska gdzie ilość drużyn, poziom i rywalizacji oraz warunki do gry są na wyższym poziomie dają szansą dalszego rozwoju naszym młodym piłkarzom.

 

 

Skład Orlika:

Pawlikowski Paweł, Bugaj Nicola, Dusiński Igor, Kołaczyk Igor, Haładaj Szymon, Kmieć Bartosz, Góździk Kacper, Pasieka Łukasz, Ziętal Adam, Ryś Maciej, Sienkiewicz Jan, 

Trener Lankamer Piotr

 

Orlik Blachownia - Skra Częstochowa  7:3

Orlik Blachownia - AP 21 Chrzanów  4:4

Orlik Blachownia - MUKP Dąbrowa Górnicza  5:2