Dobry mecz Orików

Bardzo dobre spotkanie ligowe rozegrała drużyna Orlików rocznik 2010. Na boisku w Blachowni podejmowali oni zespół Lotu Konopiska. Pomimo gry z zespołem o rok starszym, toczyli równorzędną walkę przez całe spotkanie. Mało tego po pierwszych 10 minutach prowadzili już 4:0. Orlik grał śmiało i odważnie. Rywal był kompletnie pogubiony. Nasza otwarta gra został wykorzystana przez rywali granie długich piłek za linię naszych obrońców do swojego napastnika. Orlik zdecydowanie więcej tworzył akcji kombinacyjnych. Na przerwę goście schodzili z jedno bramkową przewagą. W drugiej odsłonie meczu gra w naszych liniach obronnych zdecydowanie się poprawiła a sama gra przeniosła się bardziej w środkową część boiska. Po ostrej strzelaninie w pierwszej połowie w drugiej obu zespołom udało się zdobyć jeszcze po dwa gole. w samej końcówce meczu kiedy wynik brzmiał 8:7 dla Lotu, Orlik mocno przycisnął rywala i usilnie dążył do zdobycia wyrównującego gola sytuacji było sporo. Na 30 sekund przed końcem meczu mieliśmy ostatnią taką okazję jednak piłka po strzale Pawlaka przeleciała nad poprzeczką. Po bardzo dobrym i zaciętym meczu trzy punkty pojechały do Konopisk.

Pomimo porażki trener Lankamer był bardzo zadowolony z gry wszystkich zawodników. Sam mecz podobał się licznie zgromadzonym rodzicom, którzy nagrodzili brawami swoje pociechy.

Orlik Blachownia - Lot Konopiska 7:8 (5:6)

1:0 - 2' Pawlak

2:0 - 4' Pawlak karny

3:0 - 5' Dusiński

4:0 - 10' Pawlak