Dobry sparing orlików z Ajaksem

W sobotni poranek drużyna orlika starszego r.2013 gościła zespół Ajaksu Częstochowa. Początek meczu to całkowita dominacja naszego zespołu a goście jakby nie weszli w mecz. Taki przebieg pozwolił nam na objęcie prowadzenia dwoma bramkami. W miarę gry goście zaczęli łapać odpowiedni rytm przez co mecz zaczął nabierać rumieńców.

Obie ekipy nastawione były na ofensywne granie i dzięki temu mogliśmy oglądać bardzo liczne akcje ofensywne. Kiedy goście doprowadzili do wyrównania, Orlik odpowiedział kolejnymi bramkami i wyszedł ponownie na prowadzenie. Nie podłamało to gości i ambitna gra dała im dwubramkowe prowadzenie. Orlik w tym fragmencie meczu grał dobrze ale zawodnicy Ajaksu byli bardziej skuteczniejsi. Czym bliżej końca meczu Orlik zmniejszał różnicę bramkową a jego dążenie do wygranej, pozwoliło na wygranie spotkania dwoma bramkami.

Mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie a o wygranej decydowały drobne detale. W grze naszych zawodników widać już dużą powtarzalność w niektórych aspektach gry i to cieszy. Zdarzają się także jeszcze błędy nad którymi dalej trzeba pracować z drużyną na treningach.

 

Orlik Blachownia - Ajaks Częstochowa

 

Skład Orlika:

Karoński-Sayers Alan, Gliński Adam, Matlak Jan, Toll Kamil, Jeziorowski Kacper, Wroński Miłosz, Wypart Miłosz, Ciemięga Jakub, Biś Błażej, Sulym Mykola, Słomczyński Jakub, Gurtowski Kacper

Trener: Lankamer Piotr