Dotkliwa porażka Orlików

Miłe złego początki, tak można określić występ naszych Orlików r.2010 w spotkaniu z drużyną Ajaksu Częstochowa. Pierwsza połowa i jej przebieg nie zapowiadała tego co wydarzyło sie w drugiej połowie. Choć goście lepiej weszli w mecz, byli bardziej agresywniejsi i szybko reagowali na wydarzenia na boisku, to nasza drużyna potrafiła przeciwstawić sie temu i toczyła wyrównany pojedynek. W sytuacjach bramkowych obie ekipy miały po równo i każda mogła wyjść na wyższe prowadzenie. Orlik budował akcje od tyłu bardzo ospale, często brakowało dokładnego podania a w sytuacjach podbramkowych brakowało szybkiej reakcji na oddanie strzału. W 25' bramkę z rzutu wolnego zdobył Pawlikowski. Odpowiedź gości była błyskawiczna. Zawahanie naszej obrony wykorzystał zawodnik Ajaksu i 2 26' było już 1:1. Od początku meczu widoczne było iż nasz bramkarz nie ma dzisiaj dnia co najbardziej uwidoczniło się w drugiej połowie. Przy braku odpowiedniego wsparcia od swoich obrońców, licznych stratach w tej formacji oraz niepewnych i zbyt nerwowych interwencjach, straty goli wisiały w powietrzu. Z prostych strat takich goli straciliśmy przynajmniej cztery. W drugiej odsłonie nasza gra była niepoukładana i chaotyczna. Większości zawodnikom ten mecz po prostu nie wyszedł. Zabrakło przede wszystkim cech wolicjonalnych, bo zespół grać potrafi co pokazywał juz w wielu meczach walcząc do końca o wynik. Można śmiało powiedzieć iż był to najsłabszy mecz w wykonaniu zespołu orlików od dłuższego czasu. Do wyróżniających się zawodników w tym spotkaniu należy zaliczyć: najaktywniejszego w meczu Szostaka oraz Bugaj i Lach.

Orlik Blachownia - Ajaks Częstochowa 1:8 (1:1)

Bramki: 1:0 - 25' Pawlikowski

Ajaks: 26', 34',37', 41', 45', 46', 52', 60'