Dwa sparingi orlików

Po tygodniu treningów, drużyna orlików r.2010/2011 rozegrała w sobotę dwa mecze sparingowe z Ajaksem Częstochowa oraz Sportingiem Lubliniec. Oba spotkania toczyły się w wymiarze 70 minut. W pierwszym meczu z drużyną z Częstochowy, Orlik toczył bardzo wyrównany pojedynek, przy czym potrafił wykreować więcej sytuacji podbramkowych. Jedynie czego brakowało to większej skuteczności. Pod koniec meczu Orlik uzyskał znaczną przewagę. Wszyscy zawodnicy wykazali dużą chęć do gry oraz starali się wykonywać przedmeczowe założenia. Duża uwaga skierowana jest na grę obronną całego zespołu, która nie co ostatnio szwankowała i było sporo zastrzeżeń. Na koniec meczu zawodnicy Orlika mogli cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

Po chwili odpoczynku i uwagach trenera Lankamera, drużyna przystąpiła do kolejnego meczu ze Sportingiem Lubliniec. Kolejne 70 minut gry pokazało iż zespół dobrze znosi grę w większym wymiarze czasowym i dopiero pod sam koniec meczu można było zauważyć lekkie zmęczenie zawodników. Taki obraz gry wpłynął także w jakiś sposób na końcowy rezultat. Goście z Lublińca początkowo budowali swój kapitał bramkowy, co nie zraziło naszych młodych zawodników gdyż grając bardzo konsekwentnie doprowadzili do wyrównania. Gdy zmęczenie dało znać o sobie straciliśmy kilka bramek i to najczęściej bo indywidualnych błędach niż po słabszej grze zespołu. Sami też potrafiliśmy stworzyć sporo sytuacji bramkowych lecz brakowało wykończenia i celności. Pomimo tak długiego czasu rozgrywanych meczy, Orlik utrzymywał bardzo dobre tempo gry narzucone przez drużynę Sportingu. Końcowy wynik był na korzyść drużyny gości.

 

Cieszy bardzo fakt iż drużyna Orlika miała możliwość rozegrania dwóch spotkań z tak wymagającymi rywalami oraz to, że w obu meczach nasz zespół był równorzędnym przeciwnikiem a zawodnicy dobrze wytrzymali kondycyjnie trudy spotkań.

 

 

Skład Orlika:

Pawlikowski Paweł, Pasieka Łukasz, Majcherczyk Emil, Pawlak Oskar, Sienkiewicz Jan, Dusiński Igor, Kmieć Bartosz, Ryś Maciej, Jafra Bartłomiej, Kusiński Bartosz, Płaczek Mariusz, Kula Adam, Włodarski Dawid

Trener Lankamer Piotr