Dwa zwycięstwa młodzików

W minionym tygodniu zaspół młodzików rozegrał dwa spotkania ligowe.

W środę w zaległym meczu podejmowaliśmy na własnym boisku Grom Miedźno, a w sobotę udaliśmy się do Częstochowy na mecz ze Stradomiem II Częstochowa. W pierwszym meczu, od początku zagraliśmy wysokim pressingiem, czego efektem było prowadzenie już po 4 minutach 2-0. Chwilę później błąd w wyprowadzeniu piłki z przed własnej bramki spowodował , że zawodnicy z Miedźna zdobyli kontaktowego gola. Była to jednak jedyna bramka gości w tym spotkaniu. To podrażniło zawodników Orlika, gdyż później na placu gry dominowali już tylko gospodarze. Do przerwy strzeliliśmy jeszcze 3 gole. W drugiej części spotkania częsta gra skrzydłami , na dwa-trzy kontakty sprawiła,ze stwarzaliśwy sobie kilkanaście sytuacji podbramkowych. Ostatecznie zanotowaliśmy dwucyfrowy wynik.

Orlik Blachownia - Grom Miedźno 10:1 (5:1)

Skład Orlika:

Pawlikowski Jacek, Przybylski Filip, Drogosz Jakub (2), Bochenek Kamil (2), Bryła Ksawery, Bącal Igor (1), Maj Mateusz (2), Radzioch Konrad, Dębski Oliwier (2), Sobczak Kuba, Kałużyński Wiktor (1), Żabicki Wiktor, Czerkieski Antoni

Trener: Maciej Furmanek

W drugim sobotnim meczu, kolejny już raz bardzo szybko zdobywamy bramki. Już po 8 minutach prowadzimy 3-0 całkowicie dominując na boisku od początku do końca spotkania. Gra przez cały mecz prowadzona była na połowie gospodarzy, którzy rzadko gościli pod bramką zawodników z Blachowni. Jeden z takich wypadów pod koniec pierwszej połowy, zakończył się zdobyciem honorowego gola przez zawodników Stradomia. W drugiej polowie głód strzelania kolejnych bramek sprawił, że na listę strzelców wpisało się aż 8 zawodników Orlika. Warto również nadmienić dobrą grę bramkarza gospodarzy, który kilkakrotnie uchronił swój zespól od większej porażki. Nie miał tylko większych szans przy strzałach z dystansu Kamila Bochenka. Brawo drużyna!

Stradom II Częstochowa - Orlik Blachownia 1:21 (1:9)

Pawlikowski Jacek, Przybylski Filip, Drogosz Jakub (3), Bochenek Kamil (9), Bryła Ksawery (1), Bącal Igor (2), Maj Mateusz (2), Radzioch Konrad (1), Dębski Oliwier (2), Kałużyński Wiktor, Czerkieski Antoni (1)