Grali trampkarze

W ostatnich dwóch kolejkach podopieczni trenera Nowiszewskiego rozegrali spotkania z Jurajskimi Wilkami i Listwartą Krzepice. W obu spotkaniach „pomarańczowi” czysto piłkarsko prezentowali się lepiej, jednak dużo szczęścia lub jego brak spowodowały, że oba spotkania kończyły się remisami. W wyjazdowym spotkaniu Orlik odwiedził boisko na Mirowie, gdzie swoje mecze rozgrywają Jurajskie Wilki. Słaba jakość murawy nie sprzyjała grze po ziemi, jednak nie przeszkadzała ona w rozgrywaniu akcji zespołowych. Zawodnicy z Blachowni przez całe spotkanie grali zespołowo i próbowali tworzyć atak pozycyjny. Często piłka od bramkarza zagrywana była do defensywnego lub ofensywnych pomocników. Przechodziło dużo podań prostopadłych, jednak brakowało skuteczności. Przeciwnik stwarzał zagrożenie głównie dzięki długim podaniom i indywidualnym akcjom. To był mecz, w którym Orlik próbował grać piłkę, której oczekuje od zawodników trener Nowiszewski i przy odrobinie szczęścia Blachownia mogła wyjechać z trzema punktami.

 

Jurajskie Wilki 2 – 2 Orlik Blachownia

 

Skład Orlika:

1. Gucik Tomasz (br) 2. Trzciński Daniel 3. Szałaj Daniel (kpt) 4. Tatarowicz Maciej 5. Dębski Oskar 6. Sawicki Bartosz 7. Szostak Jakub 8. Fronczak Przemysław (1 bramka) 9. Lisek Kacper 10. Maszewski Jakub 11. Giszterowicz Dominik (1)

Trener :Nowiszewski Kamil

 

W ostatnim spotkaniu Orlik na stadionie przy ul. Sportowej podejmował Liswartę Krzepice. Na przekroju całego meczu pod kątem tworzenia akcji to „pomarańczowi” prezentowali się lepiej. Sporo było akcji opartych na wielu podaniach czy uruchamiających prostopadłym podaniem skrzydłowych. Pomimo tego nie brakowało niestety wielu niedokładnych krótkich i długich podań jak i nie uniknięto chaosu przy wyprowadzaniu piłki czy komunikacji w poczynaniach obronnych. Umiejętności indywidualne poszczególnych zawodników z Krzepic spowodowały, że stworzyli oni sobie dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem, których nie wykorzystali i to Orlik mógł mówić o dużym szczęściu. W następnym spotkaniu Orlik zmierzy się z Piastem Przyrów.

 

 

Orlik Blachownia 1 – 1 Liswarta Krzepice

 

Skład Orlika:

1. Gucik Tomasz (br) 2. Maszewski Jakub 3. Tatarowicz Maciej 4. Trzciński Daniel 5. Dębski Oskar 6. Fronczak Przemysław 7. Maciej Kowalik 8. Szostak Jakub 9. Lisek Kacper 10. Miłosz Kościelny 11. Famuła Maksymilian (1 bramka)