Grały żaki towarzysko i ligowo

W minionym tygodniu Orlik Blachownia rocznik 2012/2013 rozegrał ostatni mecz w ramach ligi orlika młodszego. Naszym przeciwnikiem była drużyna K.S. Stradom, z którą w pierwszej kolejce ponieśliśmy najwyższą porażkę w całych rozgrywkach. Ponieważ cały czas trzech chłopców z rocznika 2012 jest chorych, naszą drużynę uzupełniło 3 zawodników z rocznika 2011. To i bardzo ambitna postawa naszej drużyny przez cały mecz spowodowała, że mecz był bardzo wyrównany i tylko większa siła fizyczna naszych przeciwników grających rocznikiem 2011 spowodowała, że przegraliśmy 6:10. Pomimo porażki, wszystkim naszym zawodnikom należy pogratulować udanego występu.

 

W sobotę natomiast rozegraliśmy mecz sparingowy z drużyną Ajaksu Cz-wa. Graliśmy 4 X 20 minut i wszyscy występujący zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie. Mecze z drużyną Ajaksu są zawsze bardzo wyrównane i pomimo często dokonywanych zmian przez trenerów cały czas trwała wyrównana walka między zespołami, ale dzięki temu takie sprawdziany są najbardziej potrzebne. Zresztą z tą drużyną już jesteśmy umówieni na kolejny mecz sparingowy.

 

 

W opisanych meczach Orlik Blachownie reprezentowali :

Jachimczak Filip, Milczarski Wojciech, Włodarski Dawid, Stobrawa Aleksander, Toll Kamil, Gajzner Antoni, Wójcik Alan, Skorupski Mateusz, Cierpiał Oliwier, Kula Adam.

Trener Grzegorz Dawidson