W drugim sezonie ligowym 2013/2014, seniorom Orlika przyszło rywalizować w klasie B w grupie I. Cel postawiony przed drużyną był jeden, wywalczenie awansu do klasy A. Po wygranych na początku rozgrywek, zespół zaliczył trzy porażki i jeden remis, co w połowie rozgrywek nie dawało awansu. W okresie przerwy zimowej sztab trenerski został powiększony do dwóch trenerów a do drużyny dołączyło kilku nowych i młodych zawodników. Zmiany wpłynęły na rewelacyjną grę seniorów, którzy do końca rozgrywek wygrali 12 meczy z rzędu i uzyskali upragniony awans. Byli najmłodszą drużyną w lidze. Seniorzy Orlika zajęli drugie miejsce z dorobkiem: 49 punktów, 16 zwycięstw, 1 remis, 3 przegrane oraz stosunkiem bramek 67:32.
Kilka ciekawostek:
Razem z drużyną byli także zawodnicy, którym nie było dane wystąpić na zielonej trawie z powodu kontuzji i rehabilitacji: Szymański Adrian, Pacuda Paweł i Wojciech Turek.
SEZON 2013/2014 KLASA B GR.I
Terminarz
2013.09.08 BLACHOWNIA g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – BŁĘKITNI LIBIDZA 7:2 (2:1)
Gajzner 13’; Majczyna 26’; Kędzierski 48’,63’,88’; Pajtaś 83’; Bator Kamil 90’ – 16’86’
Cierpioł Kamil, Bator Kamil, Becher Michał (57’ Maczuga Sebastian), Drzewiecki Robert, Gajzner Michał, Kędzierski Grzegorz, Macherzyński Michał (57’ Becher Sebastian), Majczyna Przemysław (70’ Nowiszewski Damian), Nowiszewski Kamil, Pajtaś Kamil, Rakus Adrian
Trener: Lankamer Piotr
2013.09.16 BOROWNO g.16.30
ŚWIT BOROWNO – ORLIK BLACHOWNIA 0:6 (0:2)
- Kędzierski 32’, 69; Gajzner 36’; Majczyna 65’; Rakus 80’; Ratajczak 89’
Cierpioł Kamil, Bator Kamil (70’ Becher Sebastian), Becher Michał, Drzewiecki Robert, Gajzner Michał, Kędzierski Grzegorz, Macherzyński Michał (65’ Nowak Jan), Majczyna Przemysław (75’ Nowiszewski Damian), Nowiszewski Kamil (75’ Ratajczak Krystian), Pajtaś Kamil, Rakus Adrian
Trener: Lankamer Piotr
2013.09.22 BLACHOWNIA g.16.30
ORLIK BLACHOWNIA – METAL RZEKI WIELKIE 4:1 (2:0)
Lisek 39’, 64’; Majczyna 43’, 57’ – 87’
Maciej Janta, Becher Michał, Becher Sebastian (50’ Imiołczyk Piotr), Drzewiecki Robert, Gajzner Michał, Kędzierski Grzegorz (70’ Bator Kamil), Lisek Mateusz, Maczuga Sebastian, Majczyna Przemysław (65’ Nowiszewski Damian), Nowiszewski Kamil, Rakus Adrian
Rez. Cierpioł Kamil, Macherzyński Michał
Trener: Lankamer Piotr
2013.09.28 SOBORZYCE g.16.00
START SOBORZYCE – ORLIK BLACHOWNIA 2:1 (0:0)
67’, 91’ – Majczyna 65’
Maciej Janta, Bator Kamil (70’ Becher Sebastian), Drzewiecki Robert, Gajzner Michał, Lisek Mateusz, Macherzyński Michał (46’ Kędzierski Grzegorz), Maczuga Sebastian (70’ Imiołczyk Piotr), Majczyna Przemysław, Pajtaś Kamil, Nowiszewski Kamil, Rakus Adrian
Rez. Cierpioł Kamil, Becher Michał, Ratajczak Krystian, Nowiszewski Damian
Trener: Lankamer Piotr
2013.10.06 BLACHOWNIA g.15.30
ORLIK BLACHOWNIA – DĄBROWIANKA DĄBROWA ZIELONA 3:1 (1:0)
Majczyna 15’, 62’, 64’ – 55’
Cierpioł Kamil, Bator Kamil (62’ Maczuga Sebastian), Becher Michał (62’ Kędzierski Grzegorz), Becher Sebastian (62’ Imiołczyk Piotr), Drzewiecki Robert, Gajzner Michał, Macherzyński Michał (72’ Ratajczak Krystian ), Majczyna Przemysław, Nowiszewski Damian, Nowiszewski Kamil, Rakus Adrian
Rez. Janta Maciej
Trener: Lankamer Piotr
2013.10.13 BLACHOWNIA g.15.00
ORLIK BLACHOWNIA – BIAŁA GWIAZDA KRASICE 1:1 (0:0)
Majczyna 82’ – 67’
Janta Maciej (65’ Cierpioł Kamil), Bator Kamil, Becher Michał, Kędzierski Grzegorz, Drzewiecki Robert, Maczuga Sebastian (55’ Macherzyński Michał), Majczyna Przemysław, Nowiszewski Damian (55’ Gajzner Michał), Nowiszewski Kamil (55’ Imiołczyk Piotr), Pajtaś Kamil, Rakus Adrian
Rez. Becher Michał, Ratajczak Krystian
Trener: Lankamer Piotr
2013.10.20 CZARNY LAS g.14.30
PŁOMIEŃ CZARNY LAS – ORLIK BLACHOWNIA 5:1 (1:1)
17’, 70’ 71’, 73’, 80’ – Drzewiecki 2’
Janta Maciej, Drzewiecki Robert, Gajzner Michał, Kędzierski Grzegorz, Lisek Mateusz, Maczuga Sebastian, Majczyna Przemysław, Nowiszewski Damian (55’ Imiołczyk Piotr), Nowiszewski Kamil, Pajtaś Kamil, Rakus Adrian (79’ Ratajczak Krystian)
Rez. Cierpioł Kamil, Bator Kamil, Macherzyński Michał
Trener: Lankamer Piotr
2013.10.27 BLACHOWNIA g.14.00
ORLIK BLACHOWNIA – SPARTA NOWA WIEŚ 2:5 (1:4)
Nowiszewski Damian 18’; Kędzierski 50’ – 4’, 15’, 37’(sam. Cierpiał), 44’, 84’
Cierpioł Kamil, Becher Michał (46’ Maczuga Sebastian), Drzewiecki Robert, Kędzierski Grzegorz, Kluczniak Mateusz, Macherzyński Michał (46’ Imiołczyk Piotr), Majczyna Przemysław, Nowiszewski Damian (60’ Ratajczak Krystian), Nowiszewski Kamil (10’ Bator Kamil), Pajtaś Kamil, Rakus Adrian
Rez. Janta Maciej, Becher Sebastian
Trener: Lankamer Piotr
2013.11.03 LGOTA MAŁA g.13.00
PŁOMIEŃ LGOTA MAŁA – ORLIK BLACHOWNIA 2:6 (0:3)
55’, 88’ - (sam.) 5’; Kędzierski 14’,68’, 89’; Rakus 29’; Majczyna 58’
Janta Maciej, Drzewiecki Robert, Gajzner Michał, Kędzierski Grzegorz, Imiołczyk Piotr, Kluczniak Mateusz, Maczuga Sebastian, Majczyna Przemysław (75’ Becher Michał), Nowiszewski Damian (60’ Becher Sebastian), Pajtaś Kamil, Rakus Adrian
Rez, Cierpioł Kamil
Trener: Lankamer Piotr
2013.11.10 BLACHOWNIA g.11.00
ORLIK BLACHOWNIA – ISKRA MOKRZESZ 3:1 (3:1)
Kluczniak 13’; Kędzierski 26’; Rakus 42’ – 1’
Janta Maciej, Drzewiecki Robert, Gajzner Michał, Imiołczyk Piotr, Kędzierski Grzegorz (89’ Ratajczak Krystian), Kluczniak Mateusz, Maczuga Sebastian, Majczyna Przemysław, Nowiszewski Damian (36’ Bator Kamil), Pajtaś Kamil, Rakus Adrian
Rez. Cierpioł Kamil, Becher Michał, Macherzyński Michał, Nowiszewski Kamil
Trener: Lankamer Piotr
2014.04.13 LIBIDZA g.17.00
BŁĘKITNI LIBIDZA – ORLIK BLACHOWNIA 1:2 (0:2)
52’ – Rakus 5’; Szymczyk 17’
Janta Maciej, Jelonek Piotr, Kędzierski Grzegorz, Klusek Marcin, Lamik Piotr, Majczyna Przemysław (88’ Drzewiecki Robert), Nowiszewski Damian (46’ Kokot Radosław), Pasieka Konrad, Rakus Adrian, Śledziona Paweł, Szymczyk Tomasz (55’ Nowiszewski Kamil)
Rez. Imiołczyk Piotr, Macherzyński Michał
Trenerzy: Lankamer Jerzy, Lankamer Piotr
2014.04.19 MOKRZESZ g.16.00
ISKRA MOKRZESZ – ORLIK BLACHOWNIA 2:3 (1:1)
35’, 80’ – Majczyna 37’; Szymczyk 70’; Lisek 88’
Janta Maciej, Jelonek Piotr, Kędzierski Grzegorz, Klusek Marcin (73’ Lisek Mateusz), Majczyna Przemysław, Nowiszewski Damian (59’ Szymczyk Tomasz), Nowiszewski Kamil, Pasieka Konrad, Rakus Adrian (82’ Kokot Radosław), Śledziona Paweł
Rez. Drzewiecki Robert, Imiołczyk Piotr
Trenerzy: Lankamer Jerzy, Lankamer Piotr
2014.04.27 BLACHOWNIA g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – ŚWIT BOROWNO 1:0 (1:0)
Rakus 12’ –
Janta Maciej, Jelonek Piotr, Kędzierski Grzegorz, Klusek Marcin, Lamik Piotr, Majczyna Przemysław, Nowiszewski Damian (68’ Kokot Radosław), Nowiszewski Kamil, Pasieka Konrad (78’ Drzewiecki Robert), Rakus Adrian, Szymczyk Tomasz
Trenerzy: Lankamer Jerzy, Lankamer Piotr
2014.05.04 RZEKI WIELKIE g.17.00
METAL RZEKI WIELKIE – ORLIK BLACHOWNIA 1:4 (0:1)
56’ – Majczyna 29’, 83’, 85’; Szymczyk 59’
Janta Maciej, Kędzierski Grzegorz (88’ Kokot Radosław), Klusek Marcin, Lamik Piotr, Majczyna Przemysław, Nowiszewski Damian, Nowiszewski Kamil, Pasieka Konrad, Rakus Adrian (47’ Jelonek Piotr), Śledziona Paweł (57’ Drzewiecki Robert), Szymczyk Tomasz
Trenerzy: Lankamer Jerzy, Lankamer Piotr
2014.05.11 BLACHOWNIA g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – START SOBORZYCE 4:0 (2:0)
Szymczyk 1’, 71’; Majczyna 10’; Kokot 76’
Janta Maciej, Drzewiecki Robert, Jelonek Piotr, Kędzierski Grzegorz (85’ Nowiszewski Kamil), Klusek Marcin, Lamik Piotr, Majczyna Przemysław (77’ Lisek Mateusz), Nowiszewski Damian (70’ Kokot Radosław), Pasieka Konrad, Śledziona Paweł, Szymczyk Tomasz (86’ Ratajczak Krystian)
Rez. Macherzyński Michał
Trenerzy: Lankamer Jerzy, Lankamer Piotr
2014.05.18 DĄBROWA ZIELONA g.17.00
DĄBROWIANKA DĄBROWA ZIELONA – ORLIK BLACHOWNIA 2:3 (1:1)
25’, 71’ – Kędzierski 32’, 87; Pasieka 57’
Janta Maciej, Drzewiecki Robert, Jelonek Piotr, Klusek Michał, Kędzierski Grzegorz, Lamik Piotr, Kokot Radosław, Nowiszewski Damian (63’ Jamorski Adrian), Nowiszewski Kamil, Pasieka Konrad, Szymczyk Tomasz
Rez. Imiołczyk Piotr, Macherzyński Michał
Trenerzy: Lankamer Jerzy, Lankamer Piotr
2014.05.25 KRASICE g.17.00
BIAŁA GWIAZDA KRASICE – ORLIK BLACHOWNIA 2:7 (2:1)
32’,44’ – Jelonek 20’,47; Majczyna 57’,62’,67’,85’,87’
Janta Maciej, Lamik Piotr, Drzewiecki Robert, Śledziona Paweł, Pasieka Konrad, Nowiszewski Damian (46’ Kokot Radosław – 82’ Lisek Mateusz), Klusek Marcin, Jelonek Piotr, Nowiszewski Kamil, Majczyna Przemysław, Szymczyk Tomasz,
Rez. Kędzierski Grzegorz
Trener: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.06.01 BLACHOWNIA g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – PŁOMIEŃ CZARNY LAS 3:2 (1:2)
28',42’ – Kokot 36’; Szymczyk 47’; Majczyna 49’
Janta Maciej, Pasieka Konrad, Drzewiecki Robert, Śledziona Paweł, Nowiszewski Kamil, Kokot Radosław (74’ Kluczniak Mateusz), Klusek Marcin, Jelonek Piotr, Kędzierski Grzegorz, Majczyna Przemysław (90’ Nowiszewski Damian), Szymczyk Tomasz (80’ Imiołczyk Piotr)
Rez. Jamorski Adrian,
Trener: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.06.08 NOWA WIEŚ g.17.00
SPARTA NOWA WIEŚ – ORLIK BLACHOWNIA 2:3 (1:3)
25',77’ – Kędzierski 26’; Kokot 36’; Majczyna 44’
Janta Maciej, Pasieka Konrad, Drzewiecki Robert, Śledziona Paweł, Nowiszewski Kamil, Kokot Radosław (86’ Jamorski Adrian), Jelonek Piotr (72’ Nowiszewski Damian), Klusek Marcin, Kędzierski Grzegorz (89’ Imiołczyk Piotr), Majczyna Przemysław, Szymczyk Tomasz
Trener: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.06.15 BLACHOWNIA g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – PŁOMIEŃ LGOTA MAŁA 3:0v.o
Tabela
L.p. |
Nazwa drużyny |
Mecze |
Z |
R |
P |
Zd. |
Str. |
+/- |
Pkt |
1. |
20 |
18 |
0 |
2 |
77 |
30 |
+47 |
54 |
|
2. |
20 |
16 |
1 |
3 |
67 |
32 |
+35 |
49 |
|
3. |
20 |
13 |
2 |
5 |
61 |
31 |
+30 |
41 |
|
4. |
20 |
11 |
1 |
8 |
55 |
31 |
+24 |
34 |
|
5. |
20 |
8 |
5 |
7 |
37 |
31 |
+6 |
29 |
|
6. |
20 |
8 |
3 |
9 |
41 |
42 |
-1 |
27 |
|
7. |
20 |
5 |
4 |
11 |
31 |
56 |
-25 |
19 |
|
8. |
20 |
5 |
2 |
13 |
49 |
57 |
-8 |
17 |
|
9. |
20 |
3 |
7 |
10 |
29 |
53 |
-24 |
16 |
|
10. |
20 |
4 |
3 |
13 |
29 |
77 |
-48 |
15 |
|
11. |
20 |
4 |
2 |
14 |
18 |
54 |
-36 |
14 |