W sezonie 2014/2015 seniorzy Orlika zadebiutowali po raz pierwszy w rozgrywkach klasy A grając w grupie I. Będąc ponownie najmłodszą drużyną startującą w lidze, dla wielu zespołów była bardzo niewygodnym przeciwnikiem, zaliczając bardzo przyzwoite wyniki. Drużynę prowadziło aż trzech trenerów. W rundzie zasadniczej z dorobkiem 30 punktów Orlik zajął 7 miejsce: 9 wygranych, 3 remisy, 10 przegranych, stosunek bramek 40:37. W drugiej części sezonu Orlik grał w grupie neutralnej, gdzie zajął czwarte miejsce. W sezonie doszło do pierwszych derbów Blachowni.
Kilka ciekawostek:
SEZON 2014/2015 KLASA A GR. I
RUNDA ZASADNICZA
Terminarz
2014.08.16 BLACHOWNIA g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – PŁOMIEŃ CZARNY LAS 1:1 (0:0)
Lisek 61’ – 81’
Janta Maciej, Rakus Adrian, Nowiszewski Kamil, Kędzierski Grzegorz, Pasieka Bartosz (46’ Kokot Radosław), Turek Wojciech, Klusek Marcin, Szymczyk Tomasz, Imiołczyk Piotr (69’ Szymański Adrian), Majczyna Przemysław (76’ Gajzner Michał), Lisek Mateusz
Rez. Ratajczak Krystian, Maczuga Sebastian, Śledziona Paweł
Trenerzy: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.08.24 BLACHOWNIA g.17.00
POGOŃ BLACHOWNIA – ORLIK BLACHOWNIA 1:2 (0:0)
90’ – Majczyna 50’, 76’
Janta Maciej, Kokot Radosław, Nowiszewski Kamil (55’ Szymczyk Tomasz), Kędzierski Grzegorz, Gajzner Michał (77’ Śledziona Paweł), Imiołczyk Piotr, Klusek Marcin, Majczyna Przemysław, Turek Wojciech (30’ Rakus Adrian), Lisek Mateusz, Szymański Adrian
Rez. Ratajczak Krystian, Lamik Piotr, Pasieka Bartosz
Trenerzy: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.08.20 BLACHOWNIA g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – NAPRZÓD OSTROWY 1:2 (0:1)
Szymański 72’ – 12’,84’
Janta Maciej, Kokot Radosław (46’ Lisek Mateusz), Śledziona Paweł, Kędzierski Grzegorz, Pasieka Bartosz (59’ Maczuga Sebastian), Rakus Adrian, Klusek Marcin, Szymczyk Tomasz, Szymański Adrian, Majczyna Przemysław (79’ Imiołczyk Piotr), Turek Wojciech (46’ Nowiszewski Kamil)
Rez. Ratajczak Krystian, Lamik Piotr
Trenerzy: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.09.06 KŁOBUCK g.17.00
ZNICZ KŁOBUCK – ORLIK BLACHOWNIA 0:1 (0:0)
Szymczyk 51’
Janta Maciej, Kędzierski Grzegorz, Lisek Mateusz, Drzewiecki Robert, Kokot Radosław, Rakus Adrian, Nowiszewski Kamil, Klusek Marcin, Turek Wojciech, Szymczyk Tomasz, Majczyna Przemysław,
Rez. Maczuga Sebastian, Ratajczak Krystian,
Trenerzy: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.09.13 BLACHOWNI g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – OKSZA ŁOBODNO 4:1 (2:1)
Majczyna 20’, 43’; Turek 49’; Kędzierski 87’ – 51’
Janta Maciej, Lisek Mateusz, Drzewiecki Robert, Kędzierski Grzegorz, Rakus Adrian, Turek Wojciech, Klusek Marcin, Szymczyk Tomasz, Lamik Piotr (90’ Nowiszewski Kamil), Majczyna Przemysław (87’ Śledziona Paweł), Szymański Adrian,
Rez. Pasieka Konrad, Ratajczak Krystian,
Trenerzy: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.09.20 WRĘCZYCA g.16.30
SOKÓŁ WRĘCZYCA – ORLIK BLACHOWNIA 1:4 (0:1)
58’ – Kędzierski 4’; Majczyna 52’,73’; Szymański 72’
Janta Maciej, Kokot Radosłąw, Lisek Mateusz, Śledziona Paweł, Kędzierski Grzegorz, Szymański Adrian, Klusek Marcin, Nowiszewski Kamil, Drzewiecki Robert, Majczyna Przemysław, Szymczyk Tomasz (88’ Ratajczak Krystian)
Rez. Rakus Adrian
Trener: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.09.27 BLACHOWNIA g.16.00
ORLIK BLACHOWNIA – LISWARTA POPÓW 1:2 (0:1)
Majczyna 71’ - 45',83’
Janta Maciej (46’ Nowiszewski Kamil), Lamik Piotr, Lisek Mateusz, Śledziona Paweł, Drzewiecki Robert, Kędzierski Grzegorz, Jelonek Piotr, Klusek Marcin, Ratajczak Krystian, Majczyna Przemysław, Szymczyk Tomasz
Trenerzy: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.10.04 BLACHOWNIA g.16.00
ORLIK BLACHOWNIA – MARATON WALEŃCZÓW 0:1 (0:0)
- 91’
Janta Maciej, Kokot Radosław, Nowiszewski Kamil, Lamik Piotr, Lisek Mateusz, Kędzierski Grzegorz, Klusek Marcin, Szymański Adrian, Ratajczak Krystian (37’ Drzewiecki Robert), Majczyna Przemysław, Szymczyk Tomasz (85’ Pasieka Konrad)
Trenerzy: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.10.11 CYKARZEW g.15.30
GROM CYKARZEW – ORLIK BLACHOWNIA 0:3 (0:1)
Majczyna 35’; Szymczyk 61’; Kokot 72’
Janta Maciej, Lamik Piotr, Śledziona Paweł, Nowiszewski Kamil, Pasieka Konrad, Kędzierski Grzegorz, Klusek Marcin, Szymczyk Tomasz, Kokot Radosław, Majczyna Przemysław, Turek Wojciech
Rez. Ratajczak Krystian, Jelonek Piotr, Drzewiecki Robert
Trener: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.10.18 BLACHOWNIA g.15.30
ORLIK BLACHOWNIA – GROM MIEDŹNO 4:1 (1:0)
Majczyna 43’,87’; Kokot 61’; Szymczyk 87’ – 67’
Janta Maciej, Lamik Piotr, Lisek Mateusz, Nowiszewski Kamil, Pasieka Konrad, Kędzierski Grzegorz, Klusek Marcin, Szymczyk Tomasz, Kokot Radosław (86’ Jamorski Adrian), Majczyna Przemysław (88’ Ratajczak Krystian), Turek Wojciech(65’ Koszownik Paweł)
Trenerzy: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.10.26 ALEKSANDRIA g.14.00
ALKAS ALEKSANDRIA – ORLIK BLACHOWNIA 1:2 (1:0)
22’ – Pasieka 70’; 82’ (sam.)
Janta Maciej, Klusek Marcin, Kędzierski Grzegorz, Kokot Radosław, Lamik Piotr, Lisek Mateusz (90’ Ratajczak Krystian), Nowiszewski Damian, Pasieka Konrad, Szymczyk Tomasz, Turek Wojciech, Śledziona Paweł
Rez. Nowiszewski Kamil, Koszownik Paweł, Jamorski Adrian
Trenerzy: Lankamer Piotr, Lankamer Jerzy
2014.11.02 CZARNY LAS g.14.00
PŁOMIEŃ CZARNY LAS – ORLIK BLACHOWNIA 1:0 (1:0)
18' -
Janta Maciej, Lamik Piotr (80’ Ratajczak Krystian), Śledziona Paweł, Pasieka Konrad (46’ Koszownik Paweł), Kędzierski Grzegorz, Klusek Marcin, Szymczyk Tomasz, Jamorski Adrian (25’ Kokot Radosław), Majczyna Przemysław, Turek Wojciech (46’ Błaszczyk Mariusz), Nowiszewski Kamil
Rez. Drzewiecki Robert
Trener: Lankamer Piotr
2014.11.08 BLACHOWNIA g.13
ORLIK BLACHOWNIA – POGOŃ BLACHOWNIA 1:1 (0:0)
Majczyna 84’ - 70'
Janta Maciej, Pasieka Konrad, Śledziona Paweł, Drzewiecki Robert, Lami Piotr, Koszownik Paweł (30’ Kędzierski Grzegorz), Klusek Marcin, Szymczyk Tomasz, Kokot Radosław, Majczyna Przemysław, Turek Wojciech (69’ Błaszczyk Mariusz)
Rez. Nowiszewski Kamil, Jamorski Adrian, Ratajczak Krystian,
Trener: Lankamer Piotr
2014.11.15 OSTROWY g.13.00
NAPRZÓD OSTROWY – ORLIK BLACHOWNIA 2:0 (1:0)
36', 70' -
Janta Maciej, Nowiszewski Kamil, Drzewiecki Robert, Lamik Piotr, Pasieka Konrad, Kokot Radosław, Klusek Marcin, Szymczyk Tomasz (82’ Ratajczak Krystian), Kielar Wojciech (73’ Błaszczyk Mariusz), Majczyna Przemysław, Turek Wojciech (62’ Kędzierski Grzegorz)
Rez. Jamorski Adrian
Trener: Lankamer Piotr
2015.03.21 BLACHOWNIA g.15.30
ORLIK BLACHOWNIA – ZNICZ KŁOBUCK 7:1 (3:0)
Szymczyk 9’,23’; Kędzierski 26’,77’; Majczyna 67’,69’; Pasieka 88’ – 65’
Zienkiewicz Mateusz, Jamorski Adrian, Lisek Mateusz (82’ Śledziona Paweł), Pajtaś Kamil, Klusek Marcin (82’ Rakus Adrian), Szymczyk Tomasz, Kędzierski Grzegorz, Szymański Adrian (76’ Nowiszewski Kamil), Błaszczyk Mariusz (60’ Majczyna Przemysław), Turek Wojciech, Pasieka Konrad, ,
Rez. Drzewiecki Robert, Lamik Piotr
Trenerzy: Lankamer Jerzy, Lankamer Piotr
2015.03.28 ŁOBODNO g.15.30
OKSZA ŁOBODNO – ORLIK BLACHOWNIA 3:1 (2:0)
12', 24', 92’ - Błaszczyk 54’
Zienkiewicz Mateusz, Jamorski Adrian, Pajtaś Kamil, Klusek Marcin, Szymczyk Tomasz, Nowiszewski Kamil, Majczyna Przemysław, Błaszczyk Mariusz (78’ Rakus Adrian), Pasieka Konrad, Szymański Adrian, Lamik Piotr
Trenerzy: Lankamer Jerzy, Lankamer Piotr
2015.04.11 BLACHOWNIA g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – SOKÓŁ WRĘCZYCA 2:3 (1:1)
Szymański 45’; Kędzierski 70’ – 15’,68’,76'
Zienkiewicz Mateusz, Lamik Piotr (58’ Rakus Adrian), Lisek Mateusz, Pajtaś Kamil (68’ Drzewiecki Robert), Pasieka Konrad, Kędzierski Grzegorz, Klusek Marcin, Szymański Adrian, Kielar Wojciech (68’ Błaszczyk Mariusz), Majczyna Przemysław, Szymczyk Tomasz (78’ Nowiszewski Kamil)
Jamorski Adrian
Trenerzy: Lankamer Jerzy, Lankamer Piotr
2015.04.19 POPÓW g.13.00
LISWARTA POPÓW – ORLIK BLACHOWNIA 5:0 (3:0)
6’, 10’, 25’, 50’, 54’ -
Zienkiewicz Mateusz, Jamorski Adrian (60’ Kielar Wojciech), Pajtaś Kamil, Klusek Marcin, Majczyna Przemysław (71’ Szymczyk Tomasz), Rakus Adrian, Szymański Adrian, Lamik Piotr (65’ Pasieka Konrad), Lisek Mateusz, Kędzierski Grzegorz (80’ Drzewiecki Robert), Nowiszewski Damian
Rez. Nowiszewski Kamil, Błaszczyk Mariusz,
Trenerzy: Lankamer Jerzy, Lankamer Piotr
2015.04.25 WALEŃCZÓW g.17.00
MARATON WALEŃCZÓW – ORLIK BLACHOWNIA 4:1 (1:0)
40', 64’, 70’, 83’ - 49' Pasieka 49’
Zienkiewicz Mateusz, Pajtaś Kamil, Klusek Marcin (75’ Kielar Wojciech), Szymczyk Tomasz, Majczyna Przemysław, Rakus Adrian (80’ Błaszczyk Mariusz), Pasieka Konrad, Szymański Adrian, Lamik Piotr, Lisek Mateusz, Nowiszewski Damian
Rez. Nowiszewski Kamil, Jamorski Adrian
Trener: Lankamer Piotr
2015.05.02 BLACHOWNIA g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – GROM CYKARZEW 2:2 (2:1)
Kędzierski 29’, 32’ – 16’, 54’
Zienkiewicz Mateusz, Jamorski Adrian (79’ Kielar Wojciech), Pajtaś Kamil, Klusek Marcin, Szymczyk Tomasz, Nowiszewski Kamil, Majczyna Przemysław, Rakus Adrian, Pasieka Konrad, Szymański Adrian, Kędzierski Grzegorz (82’ Turek Wojciech)
Trenerzy: Lankamer Piotr
2015.05.09 MIEDŹNO g.17.00
GROM MIEDŹNO – ORLIK BLACHOWNIA 3:1 (2:0)
20’, 45’, 71’ – 47’ Klusek 47’
Zienkiewicz Mateusz, Pajtaś Kamil, Klusek Marcin, Szymczyk Tomasz, Nowiszewski Kamil, Majczyna Przemysław, Rakus Adrian, Lisek Mateusz, Szymański Adrian (18’ Kielar Wojciech), Błaszczyk Mariusz (60’ Turek Wojciech), Lamik Piotr
Trenerzy: Lankamer Piotr, Krawczyk Krzysztof
2015.05.16 BLACHOWNIA g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – ALKAS ALEKSANDRIA 2:1 (0:0)
60' (sam.), 81’ (sam.) - 70'
Zienkiewicz Mateusz, Pajtaś Kamil, Nowiszewski Kamil, Majczyna Przemysław, Rakus Adrian, Lisek Mateusz, Błaszczyk Mariusz (86’ Drzewiecki Robert), Kielar Wojciech (90’ Ratajczak Krystian), Lamik Piotr, Kluczniak Mateusz (80’ Gajzner Michał), Kokot Radosław (80’ Imiołczyk Piotr)
Trenerzy: Lankamer Piotr
Tabela
L.p. |
Nazwa drużyny |
Mecze |
Z |
R |
P |
Zd. |
Str. |
+/- |
Pkt |
1. |
22 |
17 |
0 |
5 |
56 |
26 |
+30 |
51 |
|
2. |
22 |
12 |
6 |
4 |
42 |
25 |
+17 |
42 |
|
3. |
22 |
12 |
6 |
4 |
62 |
37 |
+25 |
42 |
|
4. |
22 |
13 |
2 |
7 |
45 |
33 |
+12 |
41 |
|
5. |
22 |
12 |
3 |
7 |
50 |
46 |
+4 |
39 |
|
6. |
22 |
10 |
4 |
8 |
49 |
39 |
+10 |
34 |
|
7. |
22 |
9 |
3 |
10 |
40 |
37 |
+3 |
30 |
|
8. |
22 |
9 |
2 |
11 |
49 |
49 |
0 |
29 |
|
9. |
22 |
8 |
3 |
11 |
47 |
39 |
+8 |
27 |
|
10. |
22 |
5 |
4 |
13 |
35 |
57 |
-22 |
19 |
|
11. |
22 |
4 |
1 |
17 |
32 |
74 |
-42 |
13 |
|
12. |
22 |
4 |
0 |
18 |
22 |
67 |
-45 |
12 |
GRUPA NEUTRALNA
Seniorzy Orlika Blachownia po rozegraniu wszystkich spotkań w rundzie zasadniczej, uplasowali się w ligowej tabeli na siódmym miejscu, dającym prawo gry wśród drużyn w grupie neutralnej. Do tabeli zliczane są tylko punkty i bramki zdobyte, pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Orlik z dorobkiem 3pkt zajmował czwarte miejsce
2015.05.23 BLACHOWNIA g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – OKSZA ŁOBODNO 4:3 (3:3)
Rakus 6’; Lisek 29’; 45' (sam.); Pajtaś 84’ – 32’, 33’, 42’
Zienkiewicz Mateusz, Pajtaś Kamil, Nowiszewski Kamil, Majczyna Przemysław (87’ Kokot Radosław), Rakus Adrian (61’ Kielar Wojciech), Lisek Mateusz, Lamik Piotr, Imiołczyk Piotr (61’ Błaszczyk Mariusz), Drzewiecki Robert, Klusek Marcin, Pasieka Konrad
Trenerzy: Krawczyk Krzysztof, Lankamer Piotr
2015.05.30 BLACHOWNIA g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – NAPRZÓD OSTROWY 1:1 (0:1)
Rakus 83’ – 11’
Zienkiewicz Mateusz, Pajtaś Kamil, Nowiszewski Kamil, Majczyna Przemysław, Rakus Adrian, Lamik Piotr (46’ Gajzner Michał), Kokot Radosław (65’ Kielar Wojciech), Imiołczyk Piotr (79’ Ratajczak Krystian), Drzewiecki Robert, Klusek Marcin, Pasieka Konrad,
Trenerzy: Krawczyk Krzysztof, Lankamer Piotr
2015.06.06 WALEŃCZÓW g.17.00
MARATON WALEŃCZÓW – ORLIK BLACHOWNIA 2:1 (1:1)
42’, 85’ – Pajtaś 11’
Zienkiewicz Mateusz, Pajtaś Kamil, Nowiszewski Kamil, Majczyna Przemysław, Rakus Adrian, Lamik Piotr, Kokot Radosław (70’ Ratajczak Krystian), Drzewiecki Robert, Klusek Marcin, Pasieka Konrad, Turek Wojciech (46’ Kędzierski Grzegorz)
Trenerzy: Krawczyk Krzysztof, Lankamer Piotr
2015.06.13 ŁOBODNO g.17.00
OKSZA ŁOBODNO – ORLIK BLACHOWNIA 5:1 (4:0)
2’, 5’, 9’, 40’, 75’ – Klusek 82’
Zienkiewicz Mateusz, Pajtaś Kamil, Nowiszewski Kamil, Gajzner Michał, Rakus Adrian, Lamik Piotr (60’ Kielar Wojciech), Kokot Radosław (67’ Ratajczak Krystian), Klusek Marcin, Pasieka Konrad, Imiołczyk Piotr, Turek Wojciech
Trenerzy: Krawczyk Krzysztof, Lankamer Piotr
2015.06.20 OSTROWY g.17.00
NAPRZÓD OSTROWY – ORLIK BLACHOWNIA 3:1 (2:0)
10', 35', 65' – Imiołczyk 80’
Zienkiewicz Mateusz, Pajtaś Kamil, Ratajczak Krystian, Lamik Piotr, Nowiszewski Kamil, Majczyna Przemysław, Rakus Adrian, Turek Wojciech, Kokot Radosław, Imiołczyk Piotr, Klusek Marcin
Trener: Krawczyk Krzysztof, Lankamer Piotr
2015.06.27 BLACHOWNIA g.17.00
ORLIK BLACHOWNIA – MARATON WALEŃCZÓW 3:0 v.o.
Tabela
L.p. |
Nazwa drużyny |
Mecze |
Z |
R |
P |
Zd. |
Str. |
+/- |
Pkt |
1. |
12 |
7 |
0 |
5 |
26 |
29 |
-3 |
21 |
|
2. |
12 |
6 |
2 |
4 |
27 |
27 |
0 |
20 |
|
3. |
12 |
6 |
1 |
5 |
36 |
24 |
+12 |
19 |
|
4. |
12 |
3 |
1 |
8 |
18 |
27 |
-9 |
10 |