Mecze kontrolne Orlików r.2010

Trzy mecze kontrolne rozegrała w tym tygodniu drużyna Orlików r.2010. Rywalami kolejno były zespoły Skry Częstochowa, Juniora Szarlejka oraz Maratonu Waleńczów. Trener Lankamer w okresie przerwy zimowej przygotował dla swoich podopiecznych cały cykl takich meczy.

Drużyna będzie uczestniczyła tylko w dwóch turniejach w Praszce 27 stycznia oraz w Oleśnie 9 marca.W pierwszym meczu Orlik zmierzył się ze Skrą Częstochowa. Spotkanie toczyło się w dobrym tempie i było bardzo zacięte. Skra była wymagającym przeciwnikiem co udowodniła w meczu. Stopniowo zdobywała przewagę bramkową w tym meczu jednak trzeba przyznać iż zdobywała je najczęściej po naszych indywidualnych błędach. Nasi zawodnicy nie pozwalali tak to na dużo rywalowi. Z drugiej strony było podobnie. W naszej grze widać było na początku iż zespół wrócił niedawno do zajęć po dwu tygodniowym rozbracie z piłką.

W miarę upływu meczu nasza gra wyglądała co raz lepiej, co udokumentowaliśmy zdobyciem trzech bramek, na które w całym meczu na pewno zasłużyliśmy, bo sytuacji mieliśmy dużo. Ostatecznie po dobrym meczu ulegliśmy drużynie Skry 3:8.

Skład Orlika: Pawlikowski Paweł, Pawlak Oskar, Sowa Mikołaj, Pasieka Łukasz, Haładaj Szymon, Dusiński Igor, Kmieć Bartosz, Kusiński Bartosz, Lach Filip, Bugaj Nicola, Szostak Adam

W drugim spotkaniu rywalem Orlika była drużyna Juniora Szarlejka. Dla wielu naszych zawodników było to pierwsze spotkanie w takim składzie osobowym. Trener Lankamer dzieląc grupę na mecze towarzyskie chciał dać szansę pogrania wszystkim swoim zawodnikom oraz dobierając im przeciwnika do aktualnych umiejętności. Mecz od początku toczył się pod dyktando Orlika co udokumentował sporą ilością zdobytych bramek. Zawodnicy starali się tworzyć akcje od naszej bramki co bardzo cieszy. Sporo było także pojedynków jeden na jeden. W przekroju całego meczu zawodnicy Orlika wypadli bardzo dobrze, prezentując się pod względem umiejętności i gry lepiej od przeciwnika pomimo ambitnej gry swoich zawodników. Orlik wygrał 23:4.

Skład Orlika: Ryś Maciej, Pawlikowski Paweł, Jafra Bartłomiej, Ziętal Adam, Kołaczyk Igor, Skiba Eryk, Bartyzel Patrycja, Pawlak Oskar, Góździk Kacper, Kwasek Nikolas

W ostatnim rozegranym meczu Orlicy mieli zmierzyć się z zespołem Lotu Konopiska 09'. Ostatecznie stoczyli pojedynek z drużyną Maratonu Waleńczów, z którym mieli okazję grać sparingi na orliku jeszcze w porze jesiennej. Przez cały mecz Orlik posiadał lekką przewagę co potwierdzał dużą ilością sytuacji podbramkowych oraz zdobywanymi bramkami. Dobrze wychodziło wyprowadzanie piłki od naszego bramkarza Pawlikowskiego, który bronił w pierwszej części spotkania.

W tym okresie gry rywal w sytuacjach pod naszą bramką miał niewiele do powiedzenia. Z drugiej strony padało więcej bramek bo i sytuacji było więcej. Trener Lankamer mając do swojej dyspozycji jedenastu zawodników rotował składem oraz ustawieniem aby każdy pograł na różnych pozycjach.

Dobrym przykładem są nasi bramkarze Pawlikowski i Ryś, którzy grali na bramce oraz w polu. Po zmianie bramkarza w Orliku goście zwietrzyli szansę i śmielej zaczęli atakować naszą bramkę. W tym okresie gry, mieliśmy trochę kłopotów z szybszym wyprowadzaniem piłki spod własnej bramki oraz pojawiły się błędy w tym elemencie. Orlik rozegrał dobre spotkanie jednak śmiało trzeba stwierdzić iż stać go na lepszą grę, choć w kilku sytuacjach po których zdobyliśmy bramki pokazał to co umie najlepiej. Ostatecznie wygraliśmy 18:15.

Skład Orlika: Pawlikowski Paweł, Ryś Maciej, Dusiński Igor, Lach Filip, Bugaj Nicola, Kmieć Bartosz, Kusiński Bartosz, Haładaj Szymon, Pawlak Oskar, Szostak Adam, Pasieka Łukasz Trener: Lankamer Piotr