Mecze trampkarzy

Drużyna rocznika 2004-2005 trenera Nowiszewskiego w ostatnim tygodniu rozegrała trzy mecze ligowe – ze Stradomem Częstochowa, Czarnymi Starcza i Jurajskimi Wilkami. W każdym z tych spotkań gra „pomarańczowych” różnie się układała w zależności o możliwości przeciwnika.

 

W wyjazdowym meczu ze Stradomem Częstochowa „pomarańczki” przez dłuższą część spotkania przyglądały się zorganizowanej grze gospodarzy. Orlik miał problemy ze składnym konstruowaniem akcji i tracił wiele piłek w wyniku błędów własnych tj. złe przyjęcie czy brak tworzenia linii podania. O wiele lepiej wyglądała gra indywidualna a na szczególne pochwały zasłużył Lisek, który swoimi rajdami i skuteczną finalizacją akcji przyczynił się do „ugrania” remisu.

 

W środowym spotkaniu Orlik podejmował w Blachowni Czarnych Starcza. Rewanżowe spotkanie - tak jak poprzednie – układało się po stronie gospodarzy. Orlik pod każdym względem prezentował się lepiej na tle gości, którzy trenują ze sobą zaledwie od kilku miesięcy i nabierają doświadczenia w zmaganiach ligowych. W trakcie spotkania zawodnicy z Blachowni doskonalili atak pozycyjny i poruszanie się w półstrefach przeciwnika.

 

W ostatnią sobotę Orlik przywitał na stadionie przy ul. Sportowej drużynę Jurajskich Wilków. W wyniku wielu kontuzji i wyjazdów gospodarze zagrali w okrojonym, 9. osobowym składzie. Wydawałoby się, że przy lejącym się żarze z nieba i licznej kadrze gości „pomarańczowi” są skazani na pożarcie. Nic bardziej mylnego! To zawodnicy z Blachowni kreowali grę, odpowiedzialnie zarządzali własnymi siłami, mądrze reagowali na długie piłki posyłane przez przeciwników. Przy przewadze liczebnej gości Orlik nie miał problemów z wprowadzeniem piłki od bramki i spokojnie reagował na pressing przeciwnika grając do dobrze ustawiających się w półstrefach Dyji i Szostaka. Ten mecz udowadnia, że dobra organizacja gry powoduje, że zawodnicy mniej się męczą, są pewniejsi w kontroli piłki i próbach gry kombinacyjnej.

 

 

Stradom Częstochowa 3 – 3 Orlik Blachownia

Skład:

Gucik - Maszewski, Szałaj, Tatarowicz, Dębski – Szostak, Dyja, Fronczak – Lisek, Wojtko, Giszterowicz. Bramki dla Orlika: Lisek x2, Wojtko.

 

Orlik Blachownia 9 – 1 Czarni Starcza

Skład:

Gucik – Maszewski, Szałaj, Trzciński, Dębski – Dyja, Szostak, Serwenaak – Wojtko, Kabała, Lisek.

 

Orlik Blachownia 1 – 2 Jurajskie Wilki

Skład:

Gucik – Szałaj, Tatarowicz, Dębski – Maszewski, Szostak, Dyja, Serwenak – Wojtko. Bramka dla Orlika – Szałaj (rzut karny)