Młodzicy towarzysko z Żwirexem i Zniczem

W mijającym tygodniu drużyna młodzików Orlika rozegrała na własnym boisku dwa mecze sparingowe z drużynami grającymi w wyższej lidze. Najpierw w środę podejmowaliśmy rówieśników z Hadry. Początek spotkania to wyrównana gra z obu stron. Na gola zawodników z Hadry szybko odpowiadamy bramką Kałużyńskiego. Goście dominowali nad naszymi młodzikami warunkami fizycznymi , grali agresywniej i szybciej. Co trochę stwarzali sobie sytuacje bramkowe. My odpowiadaliśmy tym samym, jednak brakowało wykończenia akcji. Po przerwie staraliśmy się zagrać wyżej i odważniej, jednak bramki nie udało się strzelić. Mimo tego zawodnicy Orlika zasługują na brama za ambitną grę do końca i częściową rehabilitację za wynik sprzed kilku miesiący.

 

Orlik Blachownia - Żwirex Hadra 1:4 (1:2)

bramka Kałużyński Wiktor

 

 

W piątek zmierzyliśmy się po raz drugi ze Zniczem Kłobuck.Od początku meczu goście przejęli inicjatywę na boisku, spychając zawodników z Blachowni do głębokiej defensywy. W tym okresie graliśmy bardzo bojaźliwie, wolno i mało agresywnie, tracąc 2 bramki po błędach w obronie. W tym czasie oddaliśmy jeden strzał na bramkę przeciwnika. Gdy na początku drugiej części spotkania po kolejnym błędzie obrony tracimy kolejną bramkę, wydawało się, że przegramy ten mecz wysoko. Jednak końcówka spotkania to odważniejsza gra naszego zespołu. Grając agresywniej i szybciej zdobywamy trzy bramki , doprowadzając do remisu. Zawodnicy z Kłobucka, choć przewyższali nas kulturą gry, nie zdołali strzelić już zwycięskiego gola. Na koniec odbyła się seria rzutów karnych, w której strzelał każdy zawodnik i po 12 kolejkach wygraliśmy 8-6. Zwarzywszy na trudnych rywali i dobrą pogodę jak na tę porę roku, oba sparingi były bardzo dobrymi sprawdzianami w tym okresie.

 

 

Orlik Blachownia - Znicz Kłobuck 3-3 (0-2)

bramki Kamil Bochenek 3

 

Skład Orlika:

Przybylski Filip (br), Drogosz Jakub, Bochenek Kamil, Bącal Igor, Jerzowski Jakub, Dębski Oliwier, Kałużyński Wiktor, Radzioch Konrad, Rakus Dawid, Żabicki Wiktor, Białas Dawid, Czerkieski Antoni, Zioło Filip

Trener: Maciej Furmanek