Orlicy gościli w Aleksandrii i Wręczycy

W piątek i sobotę Orlicy r.2010/2011 rozegrali dwa spotkania towarzyskie. Trener Lankamer podzielił zespół na dwie drużyny aby każdy z zawodników miał szansę gry w dużym wymiarze czasowym.

W piątek gościliśmy we Wręczycy, gdzie zmierzyliśmy się z Sokołem. Spotkanie stało na wysokim poziomie a obie drużyny stworzyły bardzo ciekawe widowisko. Mecz toczył się w szybkim tempie, okraszony był wieloma pojedynkami jeden na jeden oraz akcjami podbramkowymi i licznymi strzałami, co przyniosło dużo bramek. Po tak długiej przerwie, drużyna Orlika pokazała się z dobrej strony, zawodnicy starali się wykonywać założenia trenera. Nad niektórymi elementami gry trzeba więcej popracować aby gra była na jeszcze wyższym poziomie. Szczególnie zwrócić trzeba uwagę nad siłą podań oraz podejmowaniem szybkich decyzji z oddawaniem strzalu. Zawodnicy wykazali jednak duże zaangażowanie w grę a na wyróżnienie szczególnie zasługuje Pawlikowski i Pasieka oraz na bramce Majcherczyk. Ostatecznie gospodarze wygrali mecz jedną bramką.

 

Skład Orlika:

Majcherczyk Emil, Pawlikowski Paweł, Lach Filip, Haładaj Szymon, Dusiński Igor, Pawlak Oskar, Pasieka Łukasz, Kmieć Bartosz, Sienkiewicz Jan

Trener: Lankamer Piotr

 

W sobotę druga grupa Orlika, w której większość zawodników była z rocznika 2011, rozegrała mecz z Alkasem Aleksandria. Przez większą część meczu gra była bardzo wyrównana i na każdego gola zdobytego przez rywala, szybko odpowiadaliśmy tym samym. Stworzyliśmy w meczu dużo sytuacji podbramkowych i co cieszy zakończonych strzałami. Gdyby były one silniejsze i bardziej celne, wynik meczu napewno byłby inny. W końcowych minutach meczu, Alkas wykorzystywał błędy w kryciu naszego zespołu, który opadł z sił. Warunki do gry były dość trudne, bo spotkanie toczyło się przy wysokiej temperaturze i w pełnym słońcu na sztucznej trawie. W grze zespołu było sporo dysproporcji pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Niektórzy z nich muszą bardziej zmusić się do biegania i walki ze starszym przeciwnikiem. Z bardzo dobrej strony pokazał się Pawlikowski ale tym razem stojąc na bramce oraz Pasieka i Ścisłowski, który dołączył do zespołu przychodząc z Rakowa Częstochowa. Alkas wygrał mecz różnicą pięciu bramek.

 

Skład Orlika:

Pawlikowski Paweł, Majcherczyk Emil, Milczarski Wojciech, Ścisłowski Mikołaj, Kusiński Bartosz, Płaczek Mariusz, Włodarski Dawid, Jafra Bartłomiej, Liszaj Marcel, Pasieka Łukasz

Trener: Lankamer Piotr