Orlicy młodzikowo z Victorią

Drużyna Victorii Częstochowa była kolejnym sparingpartnerem drużyny Orlika r.2013 w meczu rozgrywanym młodzikowo 9x9. Spotkanie toczyło się w trzech tercjach po 25 minut. O jakości drużyny z Częstochowy wiedzieliśmy doskonale jeszcze przed samym spotkaniem a dobitnie przekonaliśmy się w ostatniej tercji, gdzie rywal panował bezapelacyjnie i zaaplikował aż sześć bramek. Pomimo iż w składzie gości nie było sporo zawodników wiodących prym w tym zespole, to i tak Ci którzy przyjechali na mecz do Blachowni mają także swoją jakość. Zanim rywal dobił nas, stoczyliśmy dwie dość wyrównane tercje, w których potrafiliśmy mocno zagrozić bramce gości i przy większej skuteczności mogliśmy pokusić się o zdobycie więcej niż jednej bramki. Warto podkreślić iż skutecznie powstrzymywaliśmy ataki Victorii skuteczną i ambitną grą w obronie. Napewno mieliśmy też szczęście w niektórych sytuacjach. Bramki dla gości padły po dwóch indywidualnych błędach obrońców oraz trzech strzałach z dystansu z dalszej odległości. Skuteczna nasza gra ,,pękła,, z chwilą utraty sił u zawodników wiodących w naszym zespole, którzy jak to bywa w zespołach o zróżnicowanym poziomie zaawansowania zawodników ciągną grę. Spora ilość nowych zawodników w drużynie Orlika potrzebuje jednak czasu na pracę i naukę aby podnieść swoje umiejętności. W zespole Victorii poziom umiejętności był bardziej zbliżony u wszystkich zawodników. Pomimo srogiej lekcji i przegranej w stosunku 1:11, mecz był bardzo wartościowym sprawdzianem dla naszych zawodników oraz trenerów. Jak uczyć się to od najlepszych. Miłym akcentem w meczu była gra naszego wychowanka Gajznera, który przeszedł do klubu z Częstochowy na początku roku 2024.

Orlik Blachownia - Victoria Częstochowa 1:11