Orlicy na remis w Lublińcu

W drugiej kolejce I ligi okręgowej starszych orlików zespół Orlika r.2010/2011 rozegrał spotkanie w Lublińcu z Akademią Sportową. W pierwszej połowie nasi zawodnicy całkowicie zdominowali drużynę Akademii wygrywając ją 3:0 a przy lepszej skuteczności wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Gospodarze mieli tylko jedną okazję na pokonanie naszego bramkarza. Druga połowa rozpoczęła się od przypadkowej straty gola przez nasz zespół, co jak się później okazało miało olbrzymie znaczenie. Gospodarze dostali wiatr w żagle oraz zaczęli grać długimi piłki, dzięki czemu stwarzali więcej sytuacji bramkowych, po których zdobywali bramki, wychodząc na prowadzenie 4:3. Z naszej strony pomimo łatwości z tworzeniem sytuacji bramkowych, nie potrafiliśmy pokonać bramkarza Akademii a sytuacji było sporo. Na boisku trwała istna wymiana ciosów jednak można powiedzieć, iż nasza gra obronna całego zespołu nie co siadła, dzięki czemu gospodarze mieli więcej swobody gry. Jedynie czego nie można odmówić naszym zawodnikom to ambicji, bo do samego końca walczyli o wygraną jednak udało się tylko zdobyć gola dającego remis. W ostatniej minucie meczu mogliśmy zdobyć bramkę dającą zwycięstwo i trzy punkty.

Akademia Sportowa Lubliniec - Orlik Blachownia 4:4 (0:3)

Majcherczyk Emil, Pawlikowski Paweł, Milczarski Wojciech, Haładaj Szymon, Pawlak Oskar, Sienkiewicz Jan, Kusiński Bartosz, Kmieć Bartosz, Dusiński Igor

Trener: Lankamer Piotr