Orlicy starsi z Ajaksem i Lotem

Zawodnicy drużyny orlików r.2010/2011 rozegrali dwa sparingi. Jedna grupa udała się na mecz do Częstochowy z Ajaksem a druga rozegrała spotkanie u siebie z Lotem Konopiska. Oba spotkania zakończyły się takim samym wynikiem i minimalną przegraną dwoma bramkami.

 

Mecz w Częstochowie był bardzo wyrównany i toczył się na bardzo dobrym poziomie. Akcje obu zespołów były szybkie, zdecydowane, drużyny stosowały wysoki pressing. Pomimo że sztuczna nawierzchnia boiska była lekko pokryta grudkami lodu, co nieraz nadawała przyspieszenia piłce, zawodnicy dobrze radzili sobie z piłką i tworzyli dużo akcji ofensywnych zakończonych strzałami. Zawodnicy Orlika musieli dostosować się też do gry na takiej nawierzchni ponownie, gdyż treningi i mecze rozgrywają na trawie naturalnej jednak szybko dostosowali się do nowych warunków. Osiemdziesięcio minutowe granie z mocnym rywalem było doskonałym sprawdzianem dla naszej ósemki zawodników, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Po bardzo wyrównanym pojedynku i stracie dwóch goli w końcówce meczu, ulegliśmy gospodarzom dwoma bramkami.

 

Skład Orlika:

Pawlikowski Paweł, Ścisłowski Mikołaj, Lach Filip, Haładaj Szymon, Pawlak Oskar, Matyja Franciszek, Kmieć Bartosz, Włodarski Dawid Trener: Lankamer Piotr

 

W drugim meczu Orlik zmierzył się z młodzikami Lotu i na ośnieżonej nawierzchni boiska radził sobie nawet dobrze, choć gra poszczególnych naszych zawodników już nieco się różniła. Pod nieobecność nominalnych bramkarzy z tego rocznika, między słupkami stanął Przybylski (2009), który dobrze wspierał młodszych kolegów w grze. Zawodnicy z rocznika 2011 w grze ciałem ze starszym rywalem w takich warunkach mieli jeszcze bardziej utrudnione zadanie, dysponując słabszymi warunkami fizycznymi i dlatego starali nadrabiać to umiejętnościami technicznymi. W meczu z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z rocznika 2010 - Pasieka, Sienkiewicz, Kusiński, na których spoczęła cała gra i prowadzenie zespołu, dobrze wywiązali się ze swojej roli. Dla rywala stanowili oni największe zagrożenie, inicjowali wiele akcji ofensywnych i nękali strzałami bramkarza. W grze Orlika zdecydowanie lepiej wychodziła gra ofensywna, bo w grze obronnej widać było dużo problemów ale po to są właśnie mecze towarzyskie aby się tego uczyć. Po dobrym meczu goście okazali się lepsi dwoma bramkami.

 

Skład Orlika: Przybylski Filip, Sienkiewicz Jan, Milczarski Wojciech, Pasieka Łukasz, Kusiński Bartosz, Jafra Bartłomiej, Dusiński Igor, Płaczek Mariusz, Bernacki Aleksander

Trener: Lankamer Paweł, Lankamer Piotr