Orlik kontra Raków

Mecz orlików rocznik 2010 z Rakowem Częstochowa zapowiadał się bardzo ciekawie i też takim był a licznie zgromadzonym rodzicom i kibicom dostarczył sporo wrażeń. Drużyna gości złożona z zawodników rocznika 2011 w pierwszym meczu wygrała 5:1 i raczej nie spodziewała się tak ciężkiego meczu. Pomimo szybko straconej bramki w 3 minucie spotkania, to na przerwę Orlik schodził z prowadzeniem 3:1 po strzałach Dusińskiego. Orlik grał zdyscyplinowanie i stwarzał liczne sytuacje strzeleckie. W naszej bramce dobrze spisywał się Pawlikowski. Druga odsłona meczu rozpoczęła się od szybkiej straty dwóch bramek, gdzie zabrakło odpowiedniego krycia. Goście od tego momentu poczuli wiatr w żagle i poszli dalej za ciosem. Na boisku na dobre rozpoczęła się walka a gole sypały się jak z rękawa. Sporo pracy mieli obaj bramkarze. Ostatecznie Orlik po walce do końca meczu uległ drużynie Rakowa 8:6, choć przy stanie 7:6 mieliśmy doskonałą okazję w końcówce spotkania na zdobycie gola wyrównującego. Otwarta gra do ostatnich sekund meczu i rozluźnienie szyków obronnych, dała szansę gościom na gola w 60', po czym prowadzący zawody sędzia odgwizdał koniec. Przegrana z Rakowem ujmy drużynie nie przynosi tym bardziej po takim meczu http://www.replikizegark.pl. Zawodnicy Orlika pokazali iż grać w piłkę potrafią i przy dalszej nauce na treningach oraz meczach, będą silnym rywalem dla innych zespołów, potrzebny jest tylko czas. Wiadomo, że zespoły Rakowa budowane są na innych zasadach i im łatwiej osiągać sukcesy w młodszych kategoriach wiekowych dlatego też grają w ligach młodszymi rocznikami. Drużynie Orlika możemy pogratulować dobrego meczu.

Orlik Blachownia - Raków Częstochowa 6:8 (3:1)