Orlik o Puchar Prezesa ŚlZPN zagra w Katowicach-Szopienicach

Zwycięstwo młodzików Orlika rocznik 2007/2008 w turnieju preeliminacyjnym o mistrza podokręgu częstochowskiego, dało naszym zawodnikom przepustkę do dalszej gry o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Zwycięzcy turniejów w poszczególnych podokręgach, zmierzą się w czterech turniejach kwalifikacyjnych, które można nazwać półfinałami.

Turnieje eliminacyjne o Puchar Prezesa Śląskiego ZPN U-12 i U-11 dla każdej grupy odbędą się w jednym dniu - 11 stycznia w Wilkowicach (grupa 1), 12 stycznia w Rudniku (grupa 4), 13 stycznia w Katowicach Szopienicach (grupa 2) i 20 stycznia w Pawonkowie (grupa 3). W kategorii U11 w grupie 1zagrają zespoły: SMS ŻAPN Żywiec, Iskra Pszczyna i GLKS Wilkowice.

W grupie 4 rywalizować będą Unia Racibórz, RKP ROW Rybnik i UKS Cieszyn.

W grupie 2 zagrają: GKS Katowice, MUKP Dąbrowa Górnicza i Skra Częstochowa. W grupie 3: Sparta Lubliniec, Gwarek Tarnowskie Góry i Górnik Zabrze. W kategorii U12 w grupie 1 wystąpią: GLKS Wilkowice, TS United Żywiec i Iskra Pszczyna. W grupie 4: Unia Racibórz, RKP ROW Rybnik i LUKAM Skoczów.

W grupie 2 rywalizować będą: GKS Katowice, MUKP Dąbrowa Górnicza i Orlik Blachownia, a w grupie 3 spotkają się: Sparta Lubliniec, Szombierki Bytom i Górnik Zabrze. Zwycięzcy grup zagrają 26 stycznia w Bojszowach w turnieju finałowym w systemie: dwa półfinały (U11: zwycięzcy grup 1 i 4 oraz 2 i 3, a w U12: zwycięzcy grup 1 i 3 oraz 2 i 4) oraz mecze o 3 miejsce i finały. Najlepsze zespoły z każdego rocznika oprócz pucharu Prezesa Śląskiego Związku Piłki otrzymają nominację do udziału w turnieju o Puchar Prezesa PZPN, natomiast wszyscy zawodnicy uczestniczący w turnieju finałowym otrzymają pamiątkowe koszulki i upominki.

Drużyny grają w 5-osobowych składach (4 zawodników w polu plus bramkarz). Kadra drużyny składa się maksymalnie z 10 zawodników. Czas trwania każdego meczu wynosi 2 x 15 minut. Harmonogram gier Orlika Blachownia:

Terminarz rozgrywek ligi: D2 MŁODZIK "PUCHAR PREZESA ŚLZPN" GRUPA 2 Turniej w dniu 13-01-2019 MUKKP DĄBROWA GÓRNICZA - GKS GIEKSA KATOWICE S.A. 09:00 UKS ORLIK BLACHOWNIA - MUKP DĄBROWA GÓRNICZA 10:10 GKS GIEKSA KATOWICE S.A. - UKS ORLIK BLACHOWNIA 11:20