Orliki 2010 grały towarzysko

Kolejny tydzień i kolejne test mecze w wykonaniu zawodników rocznika 2010. Rywalami były kolejno zespoły Skry Częstochowa, Ajaksu Częstochowa (11') oraz Znicza Kłobuck. Trener Lankamer dobiera poszczególne zespoły pod względem umiejętności naszych zawodników oraz rywala. Jednak w tym tygodniu jego plany pokrzyżowały liczne choroby zawodników. Odbiło się to też na grze i wynikach.

W pierwszym meczu z drużyną Skry zagraliśmy w najmocniejszym i w miarę pełnym składzie. Gra naszego zespołu wyglądała dobrze i można być zadowolonym z gry Orlików. Od początku meczu zawodnicy Skry narzucili nam grę wysokim pressingiem co spowodowało trochę problemów z wyprowadzaniem piłki od naszej bramki. W miarę upływu gry drużyna co raz lepiej radziła sobie z tym stylem gry rywala. Była to doskonała nauka czegoś nowego. Mecz był bardzo wyrównany, toczony w szybkim tempie, było dużo walki oraz ciekawych zagrań. Dla obu zespołów był to bardzo wartościowy sprawdzian. Spotkanie zakończyło się jedno bramkową wygraną Orlika 6:5.

Skład Orlika: Pawlikowski Paweł, Pawlak Oskar, Kmieć Bartosz, Sienkiewicz Jan, Bugaj Nicola, Kusiński Bartosz, Lach Filip, Dusiński Igor, Szostak Adam

W drugim spotkaniu z Ajaksem Częstochowa 11', która należy do czołowych w naszym okręgu nasz zespół zanotował falstart. Był dla rywala tylko tłem i nawet spora nieobecność zawodników wyznaczonych do gry w tym meczu nie usprawiedliwia faktu iż Ci którzy zagrali wypadli bardzo słabo. Dwóch czy trzech zawodników nie jest wstanie ciągnąć gry gdzie pozostali wykazywali małą inicjatywę na boisku. Brak walki, zaangażowania, kopanie piłki oraz brak kreatywności i nierealizowanie założeń taktycznych, to cechowało nasz zespół w tym meczu. Jak sam mecz pokazał, przed nie którymi zawodnikami bardzo dużo pracy. Ajaks rozgromił nas aż 4:27. Mecz toczył się na 2/3 boiska przez co gra była bardzo dynamiczna z możliwością oddawania dużej ilości strzałów a co pokazali goście także zdobywania sporej ilości bramek.

Skład Orlika: Ryś Maciej, Kołaczyk Igor, Ziętal Adam, Skiba Eryk, Jafra Bartłomiej, Bartyzel, Lach Filip, Szostak Adam, Sienkiewicz Jan

W trzecim sobotnim meczu rywalem Orlika była ekipa Znicza Kłobuck, z którym niezależnie gdzie toczymy pojedynki są one bardzo wyrównane. W dzisiejszym meczu przede wszystkim brak nominalnego bramkarza, którego dzielnie starali się zastępować po kolei zawodnicy z pola, wpłynął na osiągnięty końcowy wynik meczu.

Pomimo tego iż trener Lankamer miał do swojej dyspozycji tylko siódemkę zawodników gra była bardzo wyrównana i nie było widać różnicy pomiędzy zespołami , co może sugerować końcowy wynik. Orlicy starali się przez cały mecz tworzyć akcje już od swojej bramki (tu najwięcej było strat piłek i bramek), dobre było rozgrywanie piłki oraz pojedynki jeden na jeden. Zawodnicy często stosowali grę wysokim pressingiem. Dla obecnych na meczu zawodników był to na pewno bardzo wartościowy sprawdzian. Cieszy ze pomimo sporego zmęczenia na koniec meczu, cały zespół wytrzymał go dobrze kondycyjnie. Znicz wygrał 20:4.

Skład Orlika: Sienkiewicz Jan, Lach Filip, Sowa Mikołaj, Szostak Adam, Kmieć Bartosz, Ziętal Adam, Ryś Maciej Trener: Lankamer Piotr