Orliki 2010 na turnieju w Praszce

Drużyna Orlików 2010 pod koniec stycznia uczestniczyła w turnieju halowym w Praszce, którego organizatorem był Klub MGOKiS Praszka.


W turnieju udział wzięło osiem druzyn: MGOKiS Praszka, Orlik Blachownia, Skra Częstochowa, WKS Siatkarz Wieluń, Start Namysłów, AP Reissa Kępno, MKS Gogolin oraz Ajaks Częstochowa.

Orlik w przekroju całego turnieju rozegrał cztery bardzo dobre spotkania a ostatnie piąte można powiedzieć że się odbyło.
W spotkaniach grupowych dwukrotnie przegraliśmy po 3:1 ze Skrą oraz GOKiS-em po szybko straconych bramkach tuż na początku spotkań, ambitna i rozważna gra pozwalała na dogonienie rywala na 2:1 jednak otwarta gra narażała nas na kontry i tak dwukrotnie w ostatnich sekundach traciliśmy po trzecim golu. W przeciągu spotkań przy bardzo wyrównanej grze z rywalem, mnóstwem okazji na zdobycie kolejnych goli a także dobrymi paradami popisywali się bramkarze rywali.
W trzecim kolejnym meczu grupowym Orlik wygrał wysoko 4:1 z WKS Siatkarz Wieluń gdzie przewaga nad rywalem była bardzo duża. Gra wyglądała bardzo dobrze, wiele akcji kończyło się strzałami na bramkę rywala a samych goli mogło być zdecydowanie więcej.
W meczu o miejsca ze Startem Namysłów przysłowiowo zmietliśmy rywala z parkietu pokonując go aż 5:0, prezentując ponownie dobrą grę.
Taka euforia chyba źle wpłynęła na postawę naszego młodego zespołu i ewentualnie bardzo dobra gra przeciwnika AP Reissa Kępno, który pokonał nas wysoko 1:5, będąc zespołem zdecydowanie lepszym.

Ostatecznie Orlik w turnieju zajął szóste miejsce a swoją dobrą grę przyćmił nie co ostatnim swoim występem.

Cieszy jednak możliwość gry z zespołami z którymi na co dzień nie mamy możliwości gry.

 

 

Skład Orlika:

Pawlikowski Paweł, Kmieć Bartosz, Pawlak Oskar, Sienkiewicz Jan, Szostak Adam, Sowa Mikołaj, Lach Filip, Dusiński Igor, Pasieka Łukasz

Trener: Lankamer Piotr