Orliki r.2010 na turnieju w Będzinie

Orliki r.2010 wzięli udział w Turnieju eliminacyjnym ,,Młode Talenty 2019,, w Będzinie do jego VI edycji. Stawką zmagań był awans do turnieju głównego, który odbędzie się we wrześniu.

W rywalizacji uczestniczyło 14 zespołów w tym nasz Orlik Blachownia. Grano systemem każdy z każdym. W ostatecznej klasyfikacji trzy pierwsze miejsca przypadły zespołom: AP Team Gliwice, GKS Jastrzębie Zdrój i RAP Radomsko. Jako czwarty zespół uplasował się MUKP Dąbrowa Górnicza. Te zespoły całkowicie zdeklasowały pozostałą część zespołów.

Nasza drużyna zajęła 12 miejsce z dorobkiem 9 punktów. Na to złożyły się: 2 wygrane, 3 remisy i 8 porażek. Bramki 9-27.

Cieszy możliwość grania z tak różnymi i wymagającymi rywalami, bo tylko tak możemy podnosić swoje umiejętności i sprawdzić się na jakim jesteśmy poziomie. Podczas turnieju najlepsze mecze rozegraliśmy z AP Team Gliwice 0:0 i GKS Jastrzębie Zdrój 0:2. Wygraliśmy ze Słowikiem Olkusz 3:1 (Pawlak, Pawlikowski, Szostak) oraz Salosem Dąbrowa Górnicza 2:0 (Szostak, Kmieć). Remisy z AKS Mikołów 1:1 (Haładaj) oraz z Czarni Sosnowiec 1:1 (Haładaj). Pechowe porażki ze Spartą Katowice 0:2, z Krakusem Nowa Huta Kraków 0:1, z Szombierkami Bytom 1:3 (Pawlak) oraz zdecydowane przegrane z MUKP Dąbrowa Górnicza 0:3, z Ajaksem Częstochowa 0:3, Reprezentacją Będzina 1:4 (Kusiński) oraz z RAP Radomsko 0:5. Naszym zawodnikom towarzyszyła liczna grupa rodziców którym dziękujemy za obecność i wspieranie drużyny.

 

Skład Orlika:

Pawlikowski Paweł, Majcherczyk Emil, Bugaj Nicola, Lach Filip, Dusiński Igor, Pawlak Oskar, Kusiński Bartosz, Sienkiewicz Jan, Kmieć Bartosz, Szostak Adam, Pasieka Łukasz, Haładaj Szymon

Trener: Lankamer Piotr