Pierwsze trzy punkty seniorów

W piątej kolejce ligowej seniorzy Orlika udali się do Wręczycy na mecz z Sokołem. Był to bardzo ważny mecz na przełamanie i ta sztuka udała się. Orlik po trzech porażkach i jednym remisie, koniecznie chciał zdobyć trzy punkty aby móc zacząć w górną część tabeli. Mecze z Sokołem zawsze były trudne i tym razem także nasza drużyna musiała wylać na boisku sporo potu aby ten sukces osiągnąć. W pierwszej połowie przewaga w sytuacjach bramkowych należała do gospodarzy. W 9’ Sokół wyszedł na prowadzenie po dość kuriozalnej bramce. Orlik zanotował stratę piłki w środkowej części i poszła szybka kontra. Piłka po strzale niesiona wiatrem, uderzyła w spojenie bramki, po czym spadła tuż pod nogi zawodnika Sokoła na drugim metrze od linii bramkowej i ten spokojnie wbił ją do pustej bramki. Strata gola nie podłamała zawodników Orlika a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej zmobilizowała. Orlik zdecydowanie lepiej operował piłką a gospodarze uciekali się do gry długimi piłkami. Trwała wymiana ciosów. W końcówce pierwszej połowie po stałym fragmencie gry, bardzo przytomnie w polu karnym odnalazł się Pawlak i zdobył bramkę na 1:1. W drugiej odsłonie meczu Orlik grał bardzo zdyscyplinowanie, budując swoją przewagę. W 62’ po jednej z akcji Błaszyk dał nam prowadzenie 2:1. Choć okazji bramkowych było jeszcze kilka z obu stron wynik nie uległ zmianie. Orlik wygrał skromnie ale zasłużenie i wywiózł z ciężkiego terenu bardzo ważne trzy punkty. Swój debiut w meczu ligowym zaliczył 16-letni Oskar Dębski.

Sokół Wręczyca – Orlik Blachownia 1:2 (1:1)