Pierwszy turniej ,,Blachownia Cup 2019" dla rocznika 2011 za nami

W minioną niedzielę 10 listopada 2019 roku, w przeddzień obchodów Święta Niepodległości Polski, odbył się pierwszy turniej z XI Cyklu Ogólnopolskich Turniejów Piłki Nożnej Halowej ,,Blachownia Cup 2019" dla rocznika 2011, organizowany przez Nasz klub. Turniej został wsparty przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie, które ufundowało puchary i medale. Patronat nad turniejem objęła Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska.

W turnieju wystąpiło osiem zespołów: Orlik Blachownia, Skra I Częstochowa, Skra II Częstochowa, Victoria Częstochowa, Szóstka Radomsko, Lot Konopiska, Sokół Wręczyca oraz Znicz Kłobuck. W sumie oglądaliśmy występ 68 zawodników z rocznika 2011 i mł.. Strzelono wiele wspaniałych bramek przy kulturalnym dopingu licznie przybyłych rodziców dzieci. Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały dyplomy, puchary i medale oraz słodki upominek.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Victorii Częstochowa, drugie miejsce Sokół Wręczyca a trzecie Skra II Częstochowa.

Drużyna Orlika uplasowała się na siódmym miejscu, co na pewno nie odzwierciedla zaprezentowanej gry naszego zespołu. Orlik w pierwszym meczu zremisował ze Zniczem Kłobuck 0:0. W drugim meczu przegrał minimalnie z Szóstką Radomsko 0:1. W trzecim meczu wygrał ze Skrą II Częstochowa 3:0. W dalszej części turnieju rywalizował w grupie srebrnej. W meczu ze Skrą I Częstochowa zremisował 1:1 oraz przegrał 0:2 z Lotem Konopiska. Drużyna Orlika pokazała dobry jak na swój wiek poziom gry.

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje Starostwu Powiatowemu w Częstochowie fundatorowi nagród, wszystkim rodzicom za sportowy doping i pyszne ciasta do kawiarenki klubowej, wszystkim osobom i firmom, które przyczyniły się do organizacji tego turnieju.