Przegrana Orlików po bardzo dobrym meczu

Kolejny mecz ligowy naszych Orlików r.2010 dostarczył sporo emocji. Patrząc na suchy wynik można powiedzieć że kolejna klęska. Patrząc na sam mecz i występ naszych maluchów kolejne bardzo dobre spotkanie w ich wykonaniu i zabrakło tylko bramek. Pomimo przegranej 4:10 nasz zespół tanio skóry nie sprzedał a gospodarze z Konopisk musieli się sporo natrudzić aby uzyskać tak korzystny wynik dla siebie. Do przerwy wynik meczu 5:1 dla Lotu i spotkanie bardzo wyrównane. Orlik stwarzał liczne sytuacje do zdobycia gola jednak sztuka pokonania bramkarza Lotu udała się tylko raz w 29' Majcherczykowi. Gospodarze wypunktowali nas w ciągu 5 minut kiedy zdobyli seryjnie 4 bramki. W drugiej połowie Orlik od początku zepchnął gospodarzy do głębokiej defensywy i mieli oni kłopoty z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy. Gdyby zliczyć wszystkie okazje pod bramkowe oraz oddane na bramkę Lotu strzały, to przy większym szczęściu Orlik spokojnie mógł w tym meczu osiągnąć remis a nawet prowadzić. Lot wykorzystując otwartą grę naszego zespołu, w tej części meczu zdobywał kolejne bramki po kontrach. Pomimo lepszych warunków fizycznych u większości zawodników Lotu, nasze Orliki twardo walczyły bark w bark oraz toczyły pojedynki jeden na jeden. Cieszy bardzo dobra postawa całego zespołu, widać że w zespole tworzy się charakter drużyny i to najbardziej cieszy. Wola walki, granie piłką bez względu na wynik w meczu oraz gra do samego końca, to cechy ktore zaczynają być wizytówką zespołu Orlików r.2010.

Lot Konopiska - Orlik Blachownia 10:4