Przegrana Orlików ze Skrą

Wyjazdowy mecz Orlików rocznik 2010 ze Skrą Częstochowa, szybko ułożył się na korzyść gospodarzy. Po 12 minutach przegrywaliśmy już 3:0, po mocnych strzałach, które przełamywały ręce naszego bramkarza. Utrata goli nie podłamała naszego zespołu, który od początku aż do samego końca meczu, był wymagającym przeciwnikiem dla rywala i tanio skóry nie sprzedał. Rozsądna, ułożona i otwarta gra z silniejszym rywalem mogła się podobać, a sama utrata bramek ujmy nie przynosi. Orlik w pierwszej połowie, potrafił i stwarzał akcje podbramkowe, lecz piłka nie wylądowała ani razu w siatce częstochowian. Skrzacy natomiast dorzucili jeszcze dwa gole. Pierwsza odsłona meczu, zakończyła się wysokim prowadzeniem Skry 6:0, choć Orlik napewno zasłużył na zdobycie bramek. W drugiej połowie gra oraz zaangażowanie naszego zespołu jeszcze bardziej się poprawiła, czego efektem była większa ilość sytuacji podbramkowych oraz oddanych strzałów na bramkę gospodarzy. Orlik starał się grać otwartą piłkę, stosował wysoki pressing, akcje były poukładane i w większości rozpoczynały się od naszego bramkarza oraz obrony. W drugiej połowie Skra zdobyła jeszcze cztery gole a my odpowiedzieliśmy dwoma trafieniami Dusińskiego i Majcherczyka. Pomimo wysokiej porażki, gry naszego zespołu oraz zaangażowania wszystkich zawodników nie mamy się co wstydzić. Za nim zeszli pokonani z boiska, zostawli tam sporo potu oraz walki, dlatego wszyscy zasługują na wyróżnienie. Nawet brak kilku zawodników, nie zmienia oceny gry Orlika, ponieważ Ci którzy pojawili się na boisku pokazali iż grać w piłkę potrafią. Zdobyte doświadczenie napewno zaprocentuje u tak ambitnego zespołu. Skrze gratulujemy zwycięstwa.

Skra Częstochowa - Orlik Blachownia 10:2 (6:0)