Przegrana orlików ze Skrą

Mecz orlików r.2010/2011 ze Skrą Częstochowa zapowiadał się bardzo ciekawie i w tych rozgrywkach był dla naszego zespołu hitem. Orlik postawił młodym Skrzakom wysoko poprzeczkę, przez ponad czterdzieści pięć minut. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście w 8' meczu. Odpowiedź młodzieży Orlika była natychmiastowa i w 11' spotkania prowadziliśmy już 2:1. Trwała walka na całym boisku, pod obu bramkami było sporo sytuacji, jednak dobrze spisywali się obaj bramkarze. Groźniejsze okazję bramkowe mieli zawodnicy Orlika i oni byli bliżsi zdobycia kolejnych bramek. Jednak o olbrzymim pechu można mówić, przy trzech interwencjach naszego bramkarza, który zawsze jest mocną podporą drużyny. Skra na przerwę schodziła prowadząc 4:2. Początek drugiej połowy to dalej wyrównana i ambitna walka obu zespółów. Pomimo licznych okazji nie potrafimy pokonać bramkarza gości a sami dajemy prezent na ich stratę. Otwarta gra Orlika, który dążył do poprawy wyniku, dał gościom okazję do szybkich wypadów ze swojej połowy i licznych okazji, co skrzętnie wykorzystali aplikując nam w tej części pojedynku kilka bramek. Część zawodników z drużyny gości posiadała wyższe umiejętności i doświadczenie wypunktowując tym samym nasz zespół. Nam na osłodę pozostała ambitna gra do samego końca meczu i bramka w 58' po składnej akcji całego zespołu. Orlik potrafił rozegrać na wysokim poziomie 3/4 meczu i to cieszy, na tle takiego rywala. Można tylko zastanawiać się jakby potoczyła się gra, gdyby nie pechowo stracone pod rząd trzy bramki, które wpłynęły na dalszy przebieg meczu. Gratulacje dla drużyny Skry za wygrany mecz oraz całe rozgrywki ligowe. Drużynie Orlika brawa za czynione ciagłe postępy w swojej grze.

Skra Częstochowa - Orlik Blachownia 13:3 (4:2)

Pawlikowski Paweł, Lach Filip, Ścisłowski Mikołaj, Milczarski Wojciech, Haładaj Szymon, Pawlak Oskar, Matyja Franciszek, Sienkiewicz Jan, Dusiński Igor, Kusiński Bartosz, Kmieć Bartosz, Jafra Bartłomiej, Matyja Franciszek, Włodarski Dawid

Trener: Lankamer Piotr