Przegrana Orlików ze Sportową Częstochowa

Drużyna Sportowej Częstochowy była kolejnym rywalem w meczu naszych Orlików r.2010. Spotkanie rozegrano na Orliku przy SP nr1 w Blachowni. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana jednak w sytuacjach podbramkowych lepiej radzili sobie goście. Tego co nie potrafili wykorzystać nasi zawodnicy, na bramki zamieniali zawodnicy Sportowej i po 17 minutach gry prowadzili już 3:0. Dwa razy wykorzystali nie zdecydowanie naszej linii obronnej w sytuacjach na pozór prostych. Z drugiej strony boiska nawet w sytuacjach jeden na jeden nie potrafiliśmy umieścić piłkę w siatce gości. Dopiero w 28' po indywidualnej akcji Szostak pokonał bramkarza gości. Nasz zespół miał sporo okazji na strzelenie kolejnych bramek jednak brakowało skuteczności a sytuacji było mnóstwo. O kolejne gole mogli pokusić się też młodzi Częstochowianie. W miarę upływu czasu gry Orlik grał co raz lepiej jednak brak skuteczności dalej dawał znać o sobie. Goście w drugiej połowie dorzucili jeszcze dwa gole. My natomiast odpowiedzieliśmy jednym trafieniem Kusińskiego w 54'. Przewaga Orlika pod względem stworzonych okazji bramkowych była znaczna jednak to goście okazali się na koniec meczu bardziej skuteczniejsi i wygrali go 5:2. Nasi zawodnicy zagrali dobre spotkanie na tle wymagającego przeciwnika i można żałować obserwując ten mecz, że nie zakończył się choćby podziałem punktów. Zawodnicy Orlika pomimo zbyt wysokiej porażki pokazali iż grać w piłkę potrafią i miło oglądało się ich grę. Dla licznie zgromadzonej publiczności wraz z gośćmi dostarczyli sporo wrażeń. Cały zespół należy pochwalić za grę i walkę do ostatniej minuty meczu. Na wyróżnienie zasługuje Haładaj, który był motorem napędowym swojego zespołu pomimo słabszego początku meczu. Brawa dla całego zespołu. Orlik

Blachownia - Sportowa Częstochowa 2:5 (1:3)