Przegrana seniorów w Szarlejce

W czwartym meczu kontrolnym nasi seniorzy zmierzyli się Szarlejce z miejscowym seniorem. W tym spotkaniu z powodu okresu urlopowego trener Kożuch nie mógł ponownie skorzystać z wszystkich swoich zawodników. W 5 minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie po nie groźnym bezpośrednim strzale z rzutu wolnego i błędzie naszego młodego bramkarza. Już po trzech minutach Kokot doprowadził do wyrównania indywidualnej akcji. W 15 minucie Kożuch zdecydował się na rajd lewą stroną boiska , po minięciu kilku zawodników gospodarzy zdecydował się na strzał , który dał nam prowadzenie. W tym okresie gry Orlik miał przewagę na boisku , lecz nie potrafił jej przełożyć na gole , marnując kilka klarownych sytuacji. Za to Junior wykorzystał swoje i w 29 minucie po błędzie naszej obrony. Minęły 3 minuty i i gospodarze już prowadzili znowu błędy indywidualne w defensywie i nie pilnowany zawodnik oddaje strzał z 17 metrów. W ostatniej akcji pierwszej połowy mamy rzut rożny. Kożuch dorzuca dochodzącą piłkę , a na długim słupku Lamik strzałem głową doprowadza do wyrównania. Po przerwie gra Orlika siadła. Widać było u naszych zawodników zmęczenie , spowodowane u jednych brakiem treningów przez wyjazdy , a u drugich brak świeżości po cięższych treningach w okresie przygotowawczym. Efektem tego była przewaga w środku pola gospodarzy co zmuszało do większego wysiłku naszych defensorów , którzy nie ustrzegli się błędów i w 52 minucie przegrywaliśmy 3-4. W końcówce spotkania Szarlejka zdobyła kolejne dwa gole po błędach indywidualnych w naszej młodej drużynie , a w 90 minucie wynik spotkania na 4-6 ustalił Kożuch. Do startu rozgrywek ligowych pozostały 3 tygodnie. Więc zawodnicy muszą się zmobilizować i zacząć regularnie trenować , a wtedy powinno się to przełożyć na korzystne wyniki Orlika i szybki powrót do A-klasy.

Junior Szarlejka - Orlik Blachownia  6:4 (3:3)