Przegrana seniorów z liderem

Mecz z liderem Victorią Częstochowa dla zespołu seniorów był sporym wyzwaniem. Goście niczym walec, przejechali dziewięć spotkań wygrywając wszystkie, aplikując rywalom aż 54 bramki i samemu tracąc tylko siedem. Od początku meczu inicjatywa należała do drużyny gości, którzy długimi fragmentami gościli na połowie Orlika, który starał się bronić dostępu do własnej bramki, dobrym przesuwaniem się na boisku wszystkich zawodników. Jednak w 11’ straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry i strzale z ósmego metra po odbitej piłce, przy braku odpowiedniego krycia. W 28’ sędzia prowadzący spotkanie dopatrzył się faulu w polu karnym na zawodniku Victorii i goście cieszyli się z bramki z rzutu karnego. Do końca pierwszej połowy zdecydowana inicjatywa należała do częstochowian ale nie potrafili pokonać już naszego bramkarza a nasz zespół dobrą organizacją w ustawieniu, zmusił rywala do sporego wysiłku i biegania przy tworzeniu swoich akcji. Orlik w tej części meczu praktycznie raz zagroził bramce gości. W drugiej połowie gra nieco się zmieniła, bo choć więcej z gry dalej mieli goście, to nasz zespół zaczął grać bardziej odważnie i zaczął stwarzać sytuacje podbramkowe, samemu w obronie grając dalej skutecznie. W 76’ Victoria zdobyła trzeciego gola co jednak nie podłamało naszego zespołu, który dążył do zdobycia choćby honorowego gola i ta sztuka udała się w 88’. Honorowe trafienie z liderem zaliczył Lamik z rzutu karnego po wcześniejszym faulu na Majczynie. Przegrana 1:3 i styl zaprezentowany przez drużynę Orlika w meczu z Victorią ujmy naszemu zespołowi nie przynosi, biorąc pod uwagę problemy z jakimi obecnie się borykamy oraz różnice w tym momencie pomiędzy obiema ekipami.

Orlik Blachownia – Victoria Częstochowa 1:3 (0:2)