Przerwana passa orlików

Stało się. Drużyna orlików E1 przegrywa pierwszy od osiemnastu spotkań mecz ligowy. W meczu IX kolejki ulegamy na wyjeździe Sportingowi Lubliniec 4:6. Powody porażki są przede wszystkim dwie. Po pierwsze weszliśmy fatalnie w mecz i w 20 minucie przegrywaliśmy już 0:4. Po drugie katastrofalnie kryliśmy przy stałych fragmentach gry Sportingu. Jak trzeba zganić chłopców za pierwszą połowę, tak należy pochwalić za reakcję po przerwie i grę w drugiej połowie, bo w pewnym momencie było już zaledwie 5:4 dla Sportingu i dużo sytuacji dla nas. Jednak ostatecznie gospodarze z Lublińca strzelają szóstą bramkę i dowożą ten wynik do końca. Samo spotkanie mimo porażki na pewno wniosło w rozwój chłopców dużo więcej, niż kilka poprzednich meczów z innymi przeciwnikami. Nie przypadkiem obie drużyny są na szczycie tabeli, jedni i drudzy chcieli grać w piłkę, a intensywność obu drużyn w pressingu była bardzo wysoka. Gratulacje dla Sportingu i brawo za sposób gry dla obu drużyn. My nie spuszczamy głów, tylko bierzemy się za trening i walczymy do końca.

Sporting Lubliniec - Orlik Blachownia 6:4

Jachimczak Filip, Ścisłowski Mikołaj, Milczarski Wojciech, Bednarek Bartosz, Stobrawa Aleksander, Skorupski Mateusz, Mikołajczyk Dominik, Dusiński Igor, Kmieć Bartosz, Brymora Borys

Trener: Szczypiór Przemysław