Remis seniorów w Czarnym Lesie

W pierwszym meczu ligowym nasza pierwsza drużyna udała się do Czarnego Lasu. Trener Kożuch w tym meczu ze względu na okres wakacyjny i urazy, miał do dyspozycji 12 zawodników, w tym 15-to letniego Dębskiego, który zbiera pierwsze szlify w dorosłej piłce. Można by powiedzieć skład jest, tyle że z defensywny został Boroń i przekwalifikowany ostatnimi czasy na stopera Janik a reszta składu to sami zawodnicy ofensywni. Nikt jednak nie zwieszał głów i odpowiednio zmotywowani Orlicy wyszli na boisko pełni wiary w zwycięstwo. Choć gospodarze od początku mocno i agresywnie próbowali przejąć inicjatywę na boisku, to nasi chłopcy po 25 minutach prowadzili już 3-0 , mając okazję na kolejne bramki. Niestety jak to zwykle u nas bywa przy wysokim prowadzeniu, odpuszczamy. Czego skutkiem jest bramka dla Płomienia w nie groźnej sytacji. Nie podłamuje nas to i chcemy podwyższyć prowadzenie, świetny strzał z wolnego Lamika broni bramkarz gospodarzy. W nie groźnej sytuacji na 30 metrze przy linii autowej, Kożuch fauluje jednego z przeciwników. Czarny Las wrzuca mocną piłkę na długi słupek a tam Janikowi brakuje centymetrów do wybicia piłki. To czego nie zrobił Adam, idealnie wykorzystuje napastnik Płomienia zdobywając bramkę kontaktową. Od tego momentu gospodarze zdominowali boisko a Orlik skupiał się głównie na obronie i nie udolnych próbach ofensywnych. Jednak korzystny wynik udało się dowieźć do przerwy. Druga połowa odrazu ułożyła się nie po naszej myśli, rzut rożny dla Płomienia i zbyt bliskie wybicie piłki przez Błaszczyka i strzał życia miejscowego, zrobiło się 3-3. Czarny Las próbował iść za ciosem, na szczęście nasza eksperymentalnie ustawiona obrona i bramkarz dobrze wykonywali swoje zadania boiskowe. Gdy z biegiem czasu gospodarze opadali z sił, Orlik ponownie zaczął dominować na boisku, lecz idealnych sytuacji nie wykorzystali Kożuch, Próba i Pawlak. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i z ciężkiego terenu wywozimy 1 punkt. Przed meczem trener Kożuch brał by go w ciemno, lecz po i on i jego zawodnicy czują pewien nie dosyt.

Płomień Czarny Las - Orlik Blachownia 3:3 (2:3)

0:1 - 7' Próba as. Kożuch

0:2 - 12' Kożuch as. Majczyna

0:3 - 24' Majczyna