Remis trampkarzy w Myszkowie

W sobotni deszczowy poranek drużyna trampkarzy złożona z roczników 2010/11/12 rozegrała bardzo wartościowy sparing na sztucznej murawie w Myszkowie z miejscowym MKS. Wynik meczu 5:5 i był to to bardzo sprawiedliwy rezultat, gdyż obie drużyny prezentowały bardzo zbliżony poziom. Ale co najważniejsze, obie ekipy grały bardzo fajny, nowoczesny, ofensywny futbol, bardzo wysokim pressingiem, obie chciały wychodzić spod pressingu podaniami, nie lagowaniem. Warto pochwalić drużynę, gdyż za każdym razem przegrywaliśmy, w pewnym momencie nawet 3:5 i cały czas dążyliśmy do wyrównania walcząc, jakby to był finał ważnego turnieju, a nie mecz sparingowy. I tylko takim podejściem możemy iść do przodu, brawo.

Kilka do odnotowania faktów: dwie bramki w meczu zdobył Mateusz Skorupski (rocznik 2012) , podkreślić należy, że to duży wyczyn zważywszy, że pierwszą połowę z konieczności spędził na bramce. Po golu dorzucili jeszcze Ksawery Famuła, Borys Brymora i Oskar Pawlak. Asystowali przy bramkach: Paweł Pawlikowski, Jakub Skęda, Borys Brymora, Oskar Pawlak.

W drużynie w dzisiejszym meczu zadebiutował kolejny chłopak z rocznika 2012, Alan Wójcik i zagrał bardzo przyzwoite zawody. Do drużyny dołączył dwa tygodnie temu, gdyż zasłużył sobie dobrą pracą na treningach w młodszej grupie. Oby dalej ciężko pracował i mocno naciskał na starszych kolegów, to kolejna droga do rozwoju.

 

MKS Myszków - Orlik Blachownia 5:5

 

Skład Orlika:

Skorupski Mateusz, Ścisłowski Mikołaj, Jafra Bartłomiej, Milczarski Wojciech, Bednarek Bartosz, Pawlikowski Paweł, Wójcik Alan, Brymora Borys, Sienkiewicz Jan, Stobrawa Aleksander, Pawlak Oskar, Famuła Ksawery, Mikołajczyk Dominik, Skęda Jakub, Kmieć Bartłomiej

Trener: Szczypiór Przemysław