Seniorzy po dwóch sparingach

W minionym tygodniu piersza drużyna Orlik rozegrała dwa mecze towarzyskie. Przeciwnikami były zespoły Stradomia Częstochowa oraz Piasta Lubojna.

 

Seniorzy Orlika Blachownia w swoim pierwszym meczu kontrolnym zmierzyli się na wyjeździe z grającą z lidze okręgowej drużyną Stradomia Częstochowa. Pierwsza połowa meczu to wyrównany pojedynek z dużą ilością sytuacji podbramkowych , ciekawych akcji ofensywnych , niestety bez goli. W drugiej części w szeregi Orlika wdarło się rozkojarzenie , czego efektem była strata w krótkim odstępie czasowym trzech goli. Taka sytuacja początkowo podcięła skrzydła naszym zawodnikom, lecz próbowali oni w dalszym ciągu ambitnie walczyć o korzystny wynik , nawet udało się zdobyć bramkę po ładnym strzale Janika z 20 metra. Brakowało jednak wykończenia i dokładności podań w kolejnych akcjach , a przeciwnik wykorzystywał nasze najmniejsze błędy i zdobywał kolejne gole. Można powiedzieć, że przegraliśmy ten mecz w głowach , po dobrej pierwszej połowie , w drugiej szybka strata bramek spowodowała że założenia taktyczne przestały być realizowane.

 

Stradom Częstochowa - Orlik Blachownia  7:1 (0:0)

1:0 - 48'

2:0 - 51'

3:0 - 54'

3:1 - 60' Janik

4:1 - 75'

5:1 - 77'

6:1 - 79'

7:1 - 85'

 

Skład Orlika :

Drzewiecki Robert, Boroń Kacper, Janik Adam, Kożuch Jan, Koszownik Paweł, Lamik Piotr, Błaszczyk Mariusz, Pawlak Kacper, Ratajczak Krystian, Śledziona Paweł, Trajdos Rafał, Klusek Marcin, Leśniczek Łukasz, Majczyna Przemysław

Trener: Kożuch Rafał 

 

 

W drugim meczu kontrolnym nasza drużyna seniorów Orlika zmierzyła się z Piastem Lubojna. Wszystkie dotychczasowe mecze obu drużyn kończyły się zwycięstwami Orlika , a początek spotkania pozwolił myśleć że ta dobra passa będzie podtrzymana. Już w 8 minucie po ładnym uderzenie Majczyna zdobywa prowadzenie dla Blachowni , po krosowej piłce od Leśniczka , i gdy wydawało się pójdziemy za ciosem , za chwilę tracimy bramkę w nie groźnej sytuacji przy biernej postawie naszej obrony. Orlik prowadzi grę , stwarza sytuacje bramkowe , a Lubojna cieszy się z bramek. W naszym polu karnym w rękę trafiony jest Lamik , a sędzie dyktuje rzut karny, którego po dobitce na na gola zamienia nasz przeciwnik. Sytuacja boiskowa nie ulega zmianie , blachowianie w dalszym ciągu są stroną przeważającą , lecz albo brakuje wykończenia , albo bramkarz Lubojny wykazuje się szczęśliwymi interwencjami, które deprymują naszych zawodników. Przez całe spotkanie Orlik próbował osiągnąć korzystny wynik , lecz duża nie skuteczność w tym dniu spowodowała że to nasz przeciwnik cieszył ze zwycięstwa , stwarzając 5 sytuacji pod bramkowych , zdobył 4 gole. Orlik wykorzystał tylko jedną po faulu na Kożuchu w polu karnym Lubojny , Lamik zdobył drugą bramkę dla naszej drużyny.

Dziękujemy władzom Sokoła Wręczyca za pomoc i możliwość rozegrania meczu na ich obiekcie. 

 

Orlik Blachownia - Piast Lubojna  2:4 (1:3)

1:0 - 8' Majczyna

1:1 - 10'

1:2 - 21'

1:3 - 36'

1:4 - 72'

2:4 - 75 Lamik karny

 

Skład Orlika:

Drzewiecki Robert, Boroń Kacper, Kożuch Jan, Koszownik Paweł, Lamik Piotr, Błaszczyk Mariusz, Pawlak Kacper, Ratajczak Krsytian, Śledziona Paweł, Trajdos Rafał, Klusek Marcin, Leśniczek Łukasz, Majczyna Przemysław, Nowak Jan, Banasik Jacek, Aleshchenko Mykhailo

Trener: Kożuch Rafał