Seniorzy wygrywają z Lotem

W czwartej kolejce rundy wiosennej drużyna Orlika zmierzyła się na własnym boisku z liderem A klasy Lotem Konopiska. Goście przyjechali do Blachowni po pewne 3 punkty widząc miejsce w tabeli Orlika, lecz nasi chłopcy tanio skóry nie sprzedali , sprawiając sobie miłą niespodziankę. Orlik Blachownia - Lot Konopiska 1-0 !!!! Początek spotkania to spokojna gra obu drużyn , szukanie słabych punktów z lekką przewagą Orlika , który stworzył klika sytuacji pod bramkowych , nie pozwalając gościom na zbyt wiele. Niestety tradycyjnie naszym zawodnikom brakowało zdecydowania pod bramką Lotu i nasze ataki były nie skuteczne. Obrona Orlika grała poprawnie czego efektem była tylko jedna klarowna sytuacja drużyny gości na strzelenie bramki . W sytuacji jeden na jeden z Drzewieckim zawodnik Lotu trafił w wewnętrzną stronę słupka , a odbita piłka przeleciała w zdłuż linii bramkowej. W przerwie trener Kożuch dokonał dwóch zmian dając odpocząć w perspektywie kolejnych meczy Błaszczykowi i Nowakowi którzy grali z lekkimi urazami. Po przerwie to Orlik doszedł jako pierwszy do głosu , stwarzając kilka ciekawych akcji ,a po jednej z nich w 50 minucie Lamik skutecznie wykończył zamieszanie pod bramką Konopisk i gospodarze cieszyli się z prowadzenia , którego nie oddali już do końca meczu , choć goście próbowali atakować całą drużyną i momentami zamykali naszą drużynę w polu karnym. Brawa dla zawodników za zdrowie i serce zostawione na boisku , poczuli że nie są już chłopcami do bicia i zła passa z jesieni minęła.

Orlik Blachownia - Lot Konopiska  1:0 (0:0)

1:0 - 50' Lamik