Trójmecz Orlików

Korzystając z dobrych warunków pogodowych, drużyna Piotra Lankamera Orlicy rocznik 2010 rozegrali trójmecz : Orlik, Znicz oraz Raków. Oba mecze stały na bardzo dobrym poziomie i w obu nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony, w których wszyscy zawodnicy otrzymali szansę gry w jednakowym wymiarze czasowym.

 

Spotkanie ze Zniczem długimi okresami przebiegało pod dyktando naszego zespołu. Dopiero w końcówce po dokonanych zmianach zawodników oraz sprawdzenia nowego ustawienia spowodowała brak odpowiedniej koncentracji i utratą trzech goli. W samym meczu Orlik stworzył bardzo dużo sytuacji podbramkowych zakończonych najczęściej strzałami na bramkę rywala. Po bardzo dobrym i wyrównanym meczu przegrywamy minimalnie 5:6.

 

W drugim meczu z Rakowem zagraliśmy bardzo dobrze nie ulegając renomie Rakowa i to bez względu na kategorie wiekowe. Orlik zagrał zdecydowanie, odważnie i z zębem. Pod względem taktycznym także wyglądało to bardzo dobrze. W przekroju całego meczu nie ustępowaliśmy w niczym rywalowi. Agresywna gra na całym boisku, walka o piłkę, stosowanie wysokiego pressingu, stwarzanie wielu dogodnych sytuacji pod bramkom rywala, to cechowało grę naszego zespołu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2. Rozgrywanie takich meczy z rywalami bardzo wymagającymi, dają szansę sprawdzenia się oraz szansę dalszego rozwoju. Osiągnięte wyniki a przede wszystkim gra, pokazują iż zespół czyni cały czas postępy i to jest najważniejsze.

 

Skład Orlika; Pawlikowski Paweł, Dusiński Igor, Haładaj Szymon, Lach Filip, Sowa MIkołaj, Pawlak Oskar, Sienkiewicz Jan, Kusiński Bartosz, Szostak Adam, Kmieć Bartosz, Pasieka Łukasz Trener: Lankamer Piotr