Trzecie miejsce orlików w Zima Orlik Cup

Trzecie miejsce r.2014 w turnieju ,,Zima Orlik Cup 2024''. W niedzielę 18 lutego na hali sportowej OSiR Blachownia, został rozegrany już drugi turniej z XIV Cyklu Turniejów ,,Zima Orlik Cup 2024'', w którym uczestniczyło sześć zespołów z rocznika 2014: Lot Konopiska, RKS Radomsko, Szóstka Radomsko, Młodzik Strzelce Opolskie, Znicz Kłobuck oraz Orlik Blachownia.

W rywalizacji turniejowej drużyna Orlika Blachownia wygrała trzy mecze i doznała dwóch porażek. Osiągnięte wyniki pozwoliły naszej drużynie zająć trzecie miejsce. Na pierwszym miejscu z kompletem pięciu zwycięstw uplasował się Młodzik Strzelce Opolskie a drugie zajął Lot Konopiska.

Najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany - Miłosz Wręczycki.

 

W pierwszych trzech zwycięskich meczach Orlik dość szybko uzyskiwał prowadzenie co skutecznie pozwalało mu na kontrolę na toczonymi pojedynkami i sukcesywnie budował swoją przewagę wygrywając kolejno ze Zniczem 3:1; z Szóstką 8:0 oraz RKS 4:1. W trzecim pojedynku Orlik był tylko tłem na mocno zdeterminowany zespół Lotu, który zwyciężył 4:1 nie pozostawiając złudzeń kto w tym pojedynku był lepszy. Orlik zaskoczony takim obrotem sprawy i można śmiało powiedzieć że został w szatni. W sytuacjach podbramkowych zabrakło także szczęścia na co nie mogli narzekać zawodnicy Lotu. W ostatnim meczu rozstrzygnęły się losy turnieju i która z trzech drużyn, zajmie ostatecznie miejsca na pudle. Orlik po ambitnej grze musiał jednak uznać wyższość drużyny Młodzika przegrywając 3:5.

 

Wyniki Orlika:

Orlik Blachownia - Znicz Kłobuck 3:1

Orlik Blachownia - Szóstka Radomsko 8:0

Orlik Blachownia - RKS Radomsko 4:1

Orlik Blachownia - Lot Konopiska 1:4

Orlik Blachownia - Młodzik Strzelce Opolskie 3:5

 

Klasyfikacja końcowa:

1. Młodzik Strzelce Opolskie

2. Lot Konopiska

3. Orlik Blachownia

4. Szóstka Radomsko

5. Znicz Kłobuck

6. RKS Radomsko

 

Skład Orlika:

Gliński Alex, Stępień Igor, Pisula Natan, Kurakowski Miłosz, Bartosik Emil, Wręczycki Miłosz, Gawęda Aleksander, Gawęda Zuzanna, Michalczyka Miłosz, Bilik Krzysztof

Trener: Rados Tomasz

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację turnieju, Firmie KNALL, Firmie MD.PROFESSIONAL oraz Podokręgowi Częstochowa.