Turniej halowy orlików

Po sobotnim meczu z AS Lubliniec, drużyna orlików r.2010/2011 wzięła udział w niedzielę w turnieju halowym w Konopiskach. W rywalizacji sportowej oprócz Orlika Blachownia oglądaliśmy: Płomień Częstochowa, RKS Radomsko, Lot Konopiska, Sokół Olsztyn oraz Alkas Aleksandria. System gier toczył się każdy z każdym. Nasz zespół wygrał trzy mecze i dwa przegrał, co dało mu zająć czwarte miejsce, choć w swoim ostatnim meczu rywalizował o wygranie całego turnieju. W pierwszym meczu z RKS Radomsko, Orlik wygrał 2:1, będąc zespołem zdecydowanie lepszym ale też nieskutecznym gdyż przy wielu stworzonych sytuacjach bramkowych goli mogło i powinno być więcej. Radomszczanie zdobyli bramkę z rzutu karnego. W drugim meczu z Sokołem Olsztyn, po bardzo udanym początku, gdzie Orlik prowadził już 3:1 i miał zdecydowaną przewagę, niepotrzebne wdanie się w ,,piłkarską kopaninę,, spowodowało niespodziewaną przegraną 3:4. Sytuacji na kolejne gole było sporo ale nasi zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać. W trzecim meczu pokonaliśmy zdecydowanie wysoko 7:1 rywala zza miedzy drużynę Alkasu Aleksandria. W kolejnym meczu z gospodarzem turnieju Lotem Konopiska wygrywamy po wielkich emocjach 2:1. Po strzelonym golu prowadziliśmy długo1:0 jednak na minutę przed końcem straciliśmy gola na 1:1. Walka do końca i zdobyty gol na pięć sekund przed końcem, dało ostatecznie zwycięstwo. W meczu tym było już widać po naszych zawodnikach trudy sobotniego meczu (grano 80 minut) oraz niedzielnych spotkań turniejowych, gdzie każdy mecz trwał 17 minut. W ostatnim spotkaniu Orlik walczył z Płomieniem Częstochowa o zwycięstwo w całym turnieju. Tak wcześniej potoczyły się wyniki spotkań turnieju, iż kto wygrywa mecz wygrywa cały turniej. Pomimo ambitnej gry i starań, zmęczenie wzięło górę i byliśmy tylko tłem dla drużyny Płomienia, który wygrał zasłużenie 4:0. Zawodnicy Orlika pozostawili dobre wrażenie w rozegranym turnieju, w którym zajęli czwarte miejsce. Pierwsze miejsce zdobył Płomień Częstochowa, drugie Lot Konopiska a trzecie Sokół Olsztyn. Gry w sobotnio-niedzielnych meczach, pozwoliły zdobyć naszym zawodnikom kolejne piłkarskie doświadczenie.

Majcherczyk Emil, Pawlikowski Paweł, Sienkiewicz Jan, Haładaj Szymon, Kusiński Bartosz, Ryś Maciej, Dusiński Igor

Trener: Lankamer Piotr

Orlik Blachownia - RKS Radomsko 2:1

Orlik Blachownia - Sokół Olsztyn 3:4

Orlik Blachownia - Alkas Aleksandria 7:1

Orlik Blachownia - Lot Konopiska 2:1

Orlik Blachownia - Płomień Częstochowa 0:4