Turniej ,,Orlik Cup 2021'' za nami

XV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej ,,Orlik Cup 2021” dla rocznika 2011.

W niedzielę 26 września na stadionie miejskim w Blachowni został rozegrany XV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej ,,Orlik Cup 2021” dla rocznika 2011, którego organizatorem był UKS Orlik Blachownia, przy współpracy z OSiR Blachownia oraz wsparciu Starostwa Powiatowego w Częstochowie i Śląskiego Związku Piłki Nożnej - Podokręg Częstochowa.
Na trzech boiskach rywalizowało 12 drużyn: RAP Radomsko, AS Pajęczno, Herkules Kochanowice, Skra Częstochowa, Stradom Częstochowa, Ajaks Częstochowa, Sparta Lubliniec, Jedność Boronów, MUKP Dabrowa Górnicza, Orlik Blachownia oraz Victoria Częstochowa dwa zespoły. Wystąpiło łącznie 128 zawodników. Zostało rozegranych 48 spotkań, w których strzelono 209 bramek. Najlepszą drużyną okazał się RAP Radomsko, drugie miejsce zajęła Victoria Częstochowa I a trzecie miejsce Skra Częstochowa. Drużyna Orlika Blachownia zajęła piąte miejsce.
Wybrano także najlepszą 12-stkę turnieju: Radosz Mateusz – RAP Radomsko, Kotynia Miłosz – AS Pajęczno, Stobrawa Aleksander – Orlik Blachownia, Hewig Kacper – Jedność Boronów, Radwan Szymon – Skra Częstochowa, Bedlechowicz Mateusz – Ajaks Częstochowa, Zembik Mateusz – Victoria I Częstochowa, Mielczarek Jakub – Victoria II Częstochowa, Famulla Łukasz – Herkules Kochanowice, Piskor Dawid – MUKP Dąbrowa Górnicza, Kowalski Tomasz - Stradom Częstochowa, Klabis Konrad - Sparta Lubliniec.

Na koniec turnieju dla wszystkich zespołów oraz zawodników przygotowano puchary, medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli przedstawiciele władz Blachowni: Burmistrz Blachowni – Pani Sylwia Szymańska, Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Paweł Hreczański, Radni Rady Miejskiej – Pan Sebastian Szczepaniak oraz Pan Jerzy Szkurłat; Prezes OSiR Blachownia – Pan Jacek Chudy oraz Prezes Orlika Blachownia – Pan Piotr Lankamer.


Zarząd UKS Orlik Blachownia dziękuje serdecznie wszystkim, którzy brali udział oraz wsparli zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest niewątpliwie Turniej ,,Orlik Cup”: Starostwu Powiatowemu w Częstochowie oraz Śląskiemu Związkowi Piłki Nożnej - Podokręg Częstochowa (fundatorom nagród), Firmie ,,Football Factory” – Pan Konrad Sierociński (fundator nagród), Agencja Ubezpieczeniaowa ,,Biernacki” – Pan Tomasz Biernacki, Obsługa Fotograficzna – ,,Alan Sayers Photography” - Pan Alan Sayers Firmie ,,Leśne Bistro” – Pani Ilona Rybak (catering), Prezesowi i Pracownikom OSiR Blachownia, Sołtysowi Sołectwa Łojki – Pani Magdalena Maciążek, Panu Ryszardowi Jeziorskiemu, Panu Tomaszowi Mikołajczykowi, Panu Krzysztofowi Borek, zawodnikom i trenerom Orlika, wszystkim rodzicom zawodników z rocznika 2011 i 2012 przygotowującym smakowite wypieki oraz zaangażowanym w obsługę i w organizację turnieju.



Wyniki Turnieju:

ROZGRYWKI GRUPOWE Gr. I

1. Orlik Blachownia

2. Jedność Boronów

3. AS Pajęczno

4. Stradom Częstochowa

5. Victoria I Częstochowa

6. Sparta Lubliniec



Orlik – Sparta 5:3

Pajęczno – Sparta 4:5

Orlik – Victoria I 1:6

Jedność – Stradom 1:0

Victoria I – Sparta 8:2

Orlik – Jedność 1:1

Pajęczno – Victoria I 0:10

Sparta – Jedność 2:1

Orlik – Pajęczno 2:1

Stradom – Victoria I 0:5

Stradom – Pajęczno 0:0

Victoria I – Jedność 1:0

Sparta – Stradom 4:0

Orlik – Stradom 2:0

Jedność – Pajęczno 1:1



Tabela:

1.Victoria I 15 30:3

2.Orlik 10 11:11

3.Sparta 9 16:18

4.Jedność 5 4:5

5.Pajęczno 2 6:18

6.Stradom 1 0:12



Gr. II

1. Ajaks Częstochowa

2. Herkules Kochanowice

3. Victoria II Częstochowa

4. Skra Częstochowa

5. MUKP Dąbrowa Górnicza

6.RAP Radomsko



Ajaks - MUKP 1:0

Herkules – RAP 0:1

MUKP – Skra 0:3

Ajaks – RAP 2:3

Herkules – Victoria II 1:0

Victoria II – Skra 0:6

Ajaks – Herkules 1:0

RAP – MUKP 0:2

Victoria II – MUKP 1:1

Ajaks – Victoria II 3:0

Skra – RAP 1:1

Skra – Herkules 11:0

RAP –Victoria II 4:2

Ajaks – Skra 2:2

MUKP – Herkules 8:0



Tabela:

1.Skra 11 23:3

2.RAP 10 9:7

3.Ajaks 10 9:5

4.MUKP 7 11:5

5.Herkules 3 1:21

6.Victoria II 1 3:15


Do dalszej fazy rozgrywek zostały zaliczone wyniki spotkań pomiędzy drużynami z jednej grupy.

Grupa Srebrna miejsca 7-12:

Jedność – Victoria II 0:0

Pajęczno – Herkules 2:4

Stradom – MUKP 0:4

Jedność – Herkules 2:1

Pajęczno – MUKP 0:10

Stradom – Victoria II 1:4

Jedność – MUKP 1:4

Pajęczno – Victoria II 0:2

Stradom – Herkules 3:5



Jedność – Pajęczno 1:1

Jedność – Stradom 1:0

Pajęczno – Stradom 0:0

MUKP – Herkules 8:0

MUKP – Victoria II 1:1

Herkules – Victoria II 1:0


Tabela:

1.MUKP 13 27:2

2.Herkules 9 11:15

3.Victoria II 8 7:3

4.Jedność 8 5:6

5.Pajęczno 2 3:17

6.Stradom 1 4:14

Grupa Złota miejsca 1-6:

Victoria I – Ajaks 1:4

Orlik – RAP 0:3

Sparta – Skra 1:3

Victoria I – RAP 1:2

Orlik – Skra 0:8

Sparta – Ajaks 0:2

Victoria I – Skra 4:1

Orlik – Ajaks 5:4

Sparta – RAP 0:4

Victoria I – Orlik 6:1

Victoria I – Sparta 8:2

Orlik – Sparta 5:3

Skra – RAP 1:1

Skra – Ajaks 2:2

Ajaks – RAP 2:3



Tabela:

1.RAP 13 13:4

2.Victoria I 9 20:10

3.Skra 8 15:8

4.Ajaks 7 14:11

5.Orlik 6 11:24

6.Sparta 0 6:22



Klasyfikacja końcowa:

1.RAP Radomsko

2.Victoria I Częstochowa

3.Skra Częstochowa

4.Ajaks Częstochowa

5.Orlik Blachownia

6.Sparta Lubliniec

7. MUKP Dąbrowa Górnicza

8.Herkules Kochanowice

9.Victoria II Częstochowa

10.Jedność Boronów

11. AS Pajęczno

12.Stradom Częstochowa