Turniej w Grodkowie

W niedzielę 6 października zespół Orlika Blachownia rocznik 2010 brał udział w III Memoriale im. Marka Procyszyna na Stadionie Miejskim w Grodkowie koło Brzegu. W turnieju wzięło udział dwanaście drużyn. W grupie I rywalizowały: GZ LZS Grodków, Parasol Wrocław, AP Oleśnica, Miedź Legnica, AP Reissa Kępno, Sparta Ziębice. W grupie II znajdowały się: Orlik Blachownia, Śląsk Wrocław, Rekord Bielsko Biała, Gol Opole, Victoria Chróścice, AP Biała.

Drużyna Orlika miała doskonałą okazję sprawdzenia swoich umiejętności na tle rywali z którymi dotychczas nie miała okazji grać. W przekroju całego turnieju zawodnicy Orlika pokazali się z bardzo dobrej strony, co niekoniecznie miało to odzwierciedlenie w uzyskiwanych wynikach. W niektórych meczach brakowało wykończenia i szczęścia, bo sytuacje bramkowe potrafiliśmy stwarzać i było ich sporo w każdym spotkaniu.

 

Turniej Orlik zaczął od zwycięskiego meczu z Rekordem Bielsko Biała 2:0. Spotkanie było bardzo wyrównane, dobrze spisywali się obaj bramkarze a na boisku widzieliśmy walkę o każdą piłkę. W drugim meczu z AP Biała przewaga Orlika w sytuacjach bramkowych była znaczna jednak rywal zdobywał bramki po naszych indywidualnych błędach co dało mu wygraną 3:2. W trzecim meczu zmierzyliśmy się z jednym z kandydatów do pierwszego miejsca w turnieju Śląskiem Wrocław. Zespół klubu ekstraklasy był bardzo trudnym przeciwnikiem jednak zawodnicy Orlika potrafili wyciągnąć z wyniku 0:2 remis 2:2, który dość długo utrzymywał się. W końcówce wrocławianie strzelili nam jednak trzy bramki i wygrali zasłużenie 5:2. W spotkaniu z Gol Opole, które przegraliśmy 3:0, Orlik nie potrafił zmieścić piłki w bramce rywala za to on był skuteczniejszy. W ostatnim meczu grupowym zremisowaliśmy 1:1 z Victorią Chróścice.

W dalszej części turnieju rozegraliśmy jeszcze trzy spotkania. Z dobrze nam znanym AP Reissa Kępno (na obozie w Ostrzeszowie wygraliśmy 7:3) przegraliśmy 3:0, gdzie sytuacji na zdobycie goli mieliśmy dwukrotnie więcej niż rywal. Brakowało jak w poprzednich meczach szczęścia i wykończenia oraz bardzo dobrze spisywał się bramkarz Akademii. Drugim rywalem była drużyna gospodarzy GZ LZS Grodków. Przegrywamy 1:0 mecz, w którym w sześciu sytuacjach stu procentowych nie trafiamy do bramki, a piłka przelatywała obok słupków bramki lub nad poprzeczką. W trzecim i ostatnim meczu turnieju Orlik wygrał zdecydowanie ze Spartą Ziębice 3:0.

 

Wyjazd do Grodkowa dostarczył naszym zawodnikom kolejnej możliwości zdobywania piłkarskiego doświadczenia w konfrontacji z drużynami tam występującymi.

Dziękujemy rodzicom za udział i za wspieranie naszych młodych zawodników podczas turnieju.

Ostatecznie turniej wygrał zespół Parasola Wrocław, przed Odrą Opole i Śląskiem Wrocław.

 

Orlik Blachownia - Rekord Biesko Biała  2:0

Orlik Blachownia - AP Biała  2:3

Orlik Blachownia - Śląsk Wrocław  2:5

Orlik Blachownia - Gol Opole  0:3

Orlik Blachownia - Victoria Chróścice  1:1

Orlik Blachownia - AP Reissa Kępno  0:3

Orlik Blachownia - GZ LZS Grodków  0:1

Orlik Balchownia - Sparta Ziębice  3:0