Udany turniej w Strzelcach Opolskich

W niedzielę zespół Orlika złożony z roczników 2013/2014, wybrał się do Strzelec Opolskich, gdzie na stadionie Mokre Łany został rozegrany turniej Młodzik Cup o Złotą Palmę. W kategorii orlika wzięły udział zespoły: Akademia Orlik Blachownia, UKS Athletic Ozimek, Miro Fussballschule Kroschnitz, KS Unia Kolonowskie oraz dwie drużyny KS Młodzik Strzelce Opolskie. Drużyny rozgrywały mecze każda z każdą. Gospodarze oprócz rywalizacji na boisku dla zawodników przygotowali liczne rozrywki i konkursy .

Nasi zawodnicy mieli okazję konkurować z zespołami z innego województwa, poznawać nowe drużyny i sprawdzić swoje umiejętności na tle innych graczy. Zawodnicy Orlika prezentowali się bardzo dobrze w porównaniu do innych zespołów.Ważne było to, że każdy z chłopców miał równą szansę zaprezentować swoje umiejętności, grając taką samą liczbę minut. Mecze w których braliśmy udział, zakończyły się zwykle naszym zwycięstwem, często z dużą przewagą bramkową. Jednakże, doświadczyliśmy także porażki w ostatnim meczu, która okazała się ważną lekcją dla chłopców. Niezależnie od braku miejsc na podium, udział w turnieju w Strzelcach był cennym doświadczeniem dla naszej drużyny. To, co się liczyło, to nie tylko wynik, ale także rozwój i doświadczenie zdobyte podczas rywalizacji. Wszyscy zawodnicy Orlika zaprezentowali się z bardzo dobrej strony indywidualnie ale i zespołowo.

W konkursie żonglerki najlepszym okazał się nasz zawodnik Biś Błażej, który otrzymał indywidualną nagrodę.

Dla wszystkich drużyn gospodarze turnieju przygotowali medale oraz puchary. Serdecznie dziękujemy klubowi Młodzik Strzelce Opolskie za zaproszenie oraz udział w turnieju.

 

Skład Orlika:

Gliński Alex, Stępień Igor, Toll Kamil, Jeziorowski Kacper Gurtowski Kacper, Biś Błażej, Wroński Miłosz, Cierpiał Oliwier, Pisula Natan, Wręczycki Miłosz, Bartosik Emil

Trener: Ordon Cyprian