Wraz z nadejściem nowego roku 2019, w naszym klubie zaszło sporo zmian.

Od grudnia 2018 roku, drużynę seniorów prowadzi trener Rafał Kożuch, który dotychczas pracował z grupami młodzieżowymi w Orliku. Zespół seniorów będzie oparty na swoich zawodnikach w tym więcej niż połowa to zawodnicy poniżej osiemnastego roku życia. Zespół będzie na wiosnę walczył o wydostanie się ze strefy spadkowej i utrzymanie w A klasie.

Najstarszą grupę w Akademii Orlika tworzy zespół trampkarzy starszych trenera Kamila Nowiszewskiego, który występował będzie w rozgrywkach klasy okręgowej. Od rundy wiosennej w drużynie trampkarzy oprócz rocznika 2004/2005 będzie grał i trenował już rocznik 2006.

Kolejną grupą w Akademii, jest zespół młodzików rocznik 2007/2008 trenera Przemysława Majczyny. Drużyna będzie występowała na poziomie III ligi wojewódzkiej gdzie rywalizować będzie z rocznikiem starszym 2006 tak jak w rundzie wiosennej.

Z początkiem roku 2019 stery zespołu orlików 2009 objął trener Ireneusz Jura, który przez prawie trzy lata prowadził drużynę naszych seniorów. Orlicy występować będą rozgrywkach grupowych ligi okręgowej w kategorii orlików młodszych.

Kolejną drużyną która będzie reprezentowała Orlika w rozgrywkach orlików młodszych, jest drużyna orlików rocznik 2010 trenera Piotra Lankamera, który prowadzi zespół od początku roku 2018. Na wiosnę będą rywalizować z zespołami rocznika 2009 i młodsi.

Wraz z początkiem roku 2019 zaszły też duże zmiany w żakach Orlika, w których trener Łukasz Leśniczek miał aż trzy roczniki a liczba dzieci zrobiła się już bardzo duża. Wystąpiła więc konieczność podzielenia grupy na zespoły jedno rocznikowe.

Żaków rocznik 2011 prowadzić będzie dalej trener Łukasz Leśniczek. Żaków rocznik 2012 prowadzić będzie trener Przemysław Baryła, który w rundzie wiosennej odpowiadał za zespół orlików starszych rocznik 2008 a który został obecnie połączony z rocznikiem 2007. Żaków rocznik 2013/2014 prowadzić będzie nowy trener w naszym klubie Marcin Kożuch.

Wszystkie zespoły rozpoczęły już zajęcia treningowe, które są realizowane prawie na wszystkich dostępnych obiektach jakie są tylko do dyspozycji na terenie Blachowni: hala sportowa, orlik oraz sale gimnastyczne w szkołach podstawowych nr 1 i 3 oraz w dawnym gimnazjum.