Wygrana orlików w Kłobucku ze Zniczem

Miniony tydzień na zajęciach orlików r.2010/2011, podporządkowany był meczowi ze Zniczem Kłobuck, z którym zmierzyliśmy się w ostatniej kolejce ligowej. Mecz w Kłobucku dostarczył bardzo dużo emocji. Pierwsze akcje meczu to ataki Orlika i zdobyte dwie bramki. W pierwszej połowie takich sytuacji było jeszcze więcej. Gospodarze mieli problemy z zagrożeniem naszej bramce. Jednak pod koniec pierwszej połowy mogli pokonać naszego bramkarza. W drugiej połowie zawodnicy Znicza dostali skrzydeł, byli bardziej zdecydowani wygrywali większość pojedynków, natomiast zawodnicy Orlika nie mogli poradzić sobie w tej sytuacji i mieli problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Dobrze, że przez cały mecz bardzo dobrze grała linia obrony wraz z bramkarzem, która zasługuje na wyróżnienie: Pawlikowski, Ścisłowski, Milczarski, Lach oraz środkowy pomocnik Haładaj. Na boisku trwała wymiana ciosów, bramka za bramką i zrobiło się 4:4. Trener szukał rozwiązań które mogłyby pomóc drużynie w grze i stosował dużą rotację zawodników. Zawodnicy Orlika kolejny raz pokazali że nawet w sytuacjach kryzysowych, potrafią podnieść się z kolan i walczyć i tak samo było w tym meczu. Końcówka choć pełna emocji należała do Orlika, który po licznych atakach pokonał dwukrotnie bramkarza Znicza i wygrana stała się faktem. Brawa dla całej drużyny za walkę do ostatnich minut spotkania.

Znicz Kłobuck - Orlik Blachownia 4:6 (0:2)

Pawlikowski Paweł, Ścisłowski Mikołaj, Lach Filip, Milczarski Wojciech, Haładaj Szymon, Pasieka Łukasz, Pawlak Oskar, Kusiński Bartosz, Kmieć Bartosz, Kula Adam, Sienkiewicz Jan, Matyja Franciszek, Dusiński Igor

Trener: Lankamer Piotr