XI Edycja ,,Zima Orlik Cup 2019'' za nami. Grały roczniki 2011 i 2012.

W minioną niedzielę byliśmy organizatorem XI Edycji ,,Zima Orlik CUP 2019". Na hali gościliśmy 10 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych 2011 oraz 2012.

 

Jako pierwsze rywalizowały zespoły w kategorii wiekowej 2011: Orlik Blachownia, Lot Konopiska, Jedność Boronów, RAP Radomsko, Błękitni Herby. Spotkania były bardzo wyrównane o czym świadczą także uzyskane rezultaty. Widać było u dzieci bardzo duże zaangażowanie i wolę walki oraz zdobywania bramek. Licznie zgromadzona widownia mogła podziwiać pojedynki młodych adeptów piłki nożnej. Najważniejszą sprawą była jednak gra i możliwość konfrontacji z innymi rówieśnikami. Z bardzo dobrej strony pokazała się także nasza drużyna.

 

Wyniki spotkań:

Lot Konopiska - Błękitni Herby 4:0

Orlik Blachownia - RAP Radomsko 1:0

Jedność Boronów - Błękitni Herby 2:0

Lot Konopiska - Orlik Blachownia 0:3

Jedność Boronów - RAP Radomsko 0:0

Błękitni Herby - Orlik Blachownia 0:0

RAP Radomsko - Lot Konopiska 1:0

Jedność Boronów - Orlik Blachownia 1:0

RAP Radomsko - Błękitni Herby 1:0

Jedność Boronów - Lot Konopiska 1:0

 

 

W części drugiej dnia oglądaliśmy pojedynki rocznika 2012: Victoria Strzebiń, Orlik Blachownia, Skra I Częstochowa, Skra II Częstochowa oraz RAP Radomsko. Dla wielu dzieci ten turniej był jednym z pierwszych co było widać podczas meczy. Zdecydowanie nad wszystkimi górowały dwa zespoły RAP Radomsko i Skry I Częstochowa. Tak jak we wcześniejszej rywalizacji tu także u dzieci było sporo ambicji, zaangażowania pomimo widocznych różnic w poziomie umiejętności poszczególnych zawodników. Kiedy się uczyć jak nie podczas takich turniejów. Na wydarzenia meczowe żywo reagowała licznie zgromadzona publiczność. Nasz zespół zebrał kolejne doświadczenie, bo w tej formule funkcjonuje dopiero od początku roku i drużyna tak naprawdę dopiero się kształtuje.

 

Wyniki spotkań:

Victoria Strzebiń - Skra II Częstochowa 0:0

Orlik Blachownia - RAP Radomsko 1:3

Skra I Częstochowa - Skra II Częstochowa 7:2

Victoria Strzebiń - Orlik Blachownia 2:0

Skra I Częstochowa - RAP Radomsko 3:1

Skra II Częstochowa - Orlik Blachownia 9:1

RAP Radomsko - Victoria Strzebiń 6:1

Skra I Częstochowa - Orlik Blachownia 6:0

RAP Radomsko - Skra II Częstochowa 0:0

Skra I Częstochowa - Victoria Strzebiń 4:2

 

 

Na koniec obu turniejów ich uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz słodkie upominki oraz dla zespołu dyplom. Nie było prowadzonej klasyfikacji końcowej, zwycięzcami były wszystkie zespoły biorące udział w turnieju. Liczyła się przede wszystkim gra oraz dobra zabawa dzieci.

 

Zarząd UKS Orlik Blachownia pragnie serdecznie podziękować wszystkim rodzicom Orlika, którzy zaangażowali się w organizację turniejów i zaopatrzyli w przepyszne wypieki, Firmie ,,Netto,, z Kłobucka i Pani Sylwii Cichoń, Urzędowi Miejskiemu w Blachowni, OSiR Blachownia i jego Prezesowi Panu Jackowi Chudemu, na którego obiekcie odbywały się zawody.

Pragniemy także podziękować wszystkim zespołom i zawodnikom, trenerom oraz przybyłym rodzicom drużyn. Do zobaczenia na kolejnym turnieju organizowanym przez Nasz Klub.